Jakie meble wybrać do pokoju dla dziecka?

Czasy, kiedy pokój dla dziecka urządzało się pierwszymi, lepszymi meblami, mieszając ze sobą różne style, kolory oraz rodzaje mebli już dawno minęły. Obecnie projektanci prześcigają się w przygotowaniu coraz to nowszych, ciekawszych oraz użytecznych stylizacji dziecinnych pokoi. Całkiem inaczej będzie wyglądał pokój dla dziewczynki, a całkiem inaczej pokoik dla chłopca. Urządzając pokój dla naszego dziecka należy wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów, a także dobrze wszystko zaplanować. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak właściwie należy umeblować pokój dla dziecka. Zapraszam do lektury!

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszego dziecka!
Jeśli urządzamy pokój dla małego dziecka w wieku od 1 do 5 lat to powinniśmy pamiętać o zadbaniu o jego bezpieczeństwo. W związku z tym powinniśmy wybrać do jego pokoju meble, które wykonane są z trwałych oraz naturalnych, dobrej jakości materiałów. Poza tym warto w takiej sytuacji unikać elementów wykonanych ze szkła, niestabilnych czy ostrych krawędzi mebli. W przypadku tych ostatnich, jeśli nie uda nam się znaleźć mebli bez ostrych krawędzi to można zaopatrzyć się w specjalne plastikowe nakładki, które nakłada się na róg mebli. 

Dobre i wygodne łóżko to podstawa!
Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w pokoju naszego dziecka. Nasza pociecha im będzie starsza tym mniej czasu będzie spędzać w łóżku, ale zadbajmy o to, aby było wygodne i praktycznie, a także ładne. Estetyka gra bardzo ważną rolę nie tylko w naszym życiu, ale także w życiu naszego dziecka. Istotne jest także to, aby łóżeczko naszej pociechy było łatwe w utrzymaniu oraz abyśmy mogli je szybko i bez większego problemu pościelić i posprzątać. Starajmy się także myśleć przyszłościowo, nasze 4 letnie dziecko spokojnie może spać na pełnometrażowym łóżku, a dzięki temu co parę lat nie trzeba będzie dokonywać kolejnego zakupu tego mebla. A to przyczynia się do sporej oszczędności w naszym budżecie oraz praktyczności, jeśli chodzi o użyciu obecnego łóżka – dlatego zadbajmy oto, aby było ono solidne i wytrzymałe.
 
Miejsce do przechowywania zabawek!
Wiadomo, że dziecko poza meblami i łóżkiem potrzebuje także zabawek. Dlatego dobrym pomysłem będzie wydzielenie dla niego odpowiedniego kącika, w którym będzie trzymał swoje zabawki. Tutaj doskonale sprawdzają się drewniane skrzynie lub plastikowe pojemniki, ponieważ dziecko ma wtedy łatwy dostęp do swoich zabawek i będzie mógł je swobodnie stamtąd wyjmować i chować. 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria