Materace do dziecięcych łóżeczek

Łóżeczko to dopiero pierwszy krok w kompletowaniu dziecięcej wyprawki. Chcąc zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo, rodzice przywiązują do tego zakupu wielką wagę, ale podobnego zaangażowania wymaga również wybór materaca. To właśnie od niego w największej mierze uzależniony jest wygodny i zdrowy sen malucha - dzięki odpowiedniemu materacowi kręgosłup dziecka znajdzie się we właściwej pozycji. Oferta jest bardzo duża i aby świadomie wybrać optymalny materiał, z którego są wykonywane, warto poznać właściwości każdego z nich.

 

1. Materace gąbkowe

Powszechnie używane w dziecięcych łóżeczkach, ale niezbyt wysoko oceniane przez ekspertów. Przede wszystkim są to materace cienkie, które łatwo ulegają odkształceniom, a to nie wpływa pozytywnie na postawę dziecka. Z pewnością nie nadają się dla starszych dzieci, których waga jest już nieco większa, lepiej sprawdzą się w przypadku maluchów, które nie ukończyły jeszcze roku. Ich zaletą jest za to łatwość prania, tego typu materac możemy wyprać w domowej pralce.

 

2. Materace sprężynowe

Należą do materacy giętkich i elastycznych. Często ta cecha bardzo przypada do gustu starszym dzieciom, dla których materac może stać się elementem zabaw. Wybierając ten rodzaj, należy liczyć się z faktem, że powinien być dość często wymieniany. Długo używany materac nie dopasowuje się już do kształtu ciała, a sprężyny mogą przebić materiał i stanowić zagrożenie dla malucha.

 

3. Materace piankowe 

Stanowią bardziej nowoczesną wersję materacy gąbkowych. Są od nich nieco grubsze, a zatem bardziej wytrzymałe, najczęściej stanowią połączenie kilku warstw. W przypadku materacy piankowych jakość bywa bardzo często powiązana z ceną – modele droższe zwykle służą dłużej, wybór najtańszych może skończyć się niepożądanymi wgnieceniami.

 

4. Materace wykonane z gryki

Pozornie może wydawać się mniej wygodny, ale posiada swoje niewątpliwe zalety. Mogą okazać się szczególnie korzystnym wyborem w przypadku małego alergika. Gryka ma nieco inne właściwości niż wiele innych składników materacy - ogranicza rozmnażanie się drobnoustrojów. Mamy docenią również fakt, że jego pranie nie wymaga używania silnych detergentów i szybko wysycha.

 

5. Materace wykonane z kokosa

Ten rodzaj materacy często łączy w sobie różne wypełnienia, oprócz kokosa mogą znaleźć się w nim sprężyny, pianka lub dodatek innego wypełniacza. Dodatek kokosa odgrywa tu jednak kluczową rolę – naturalne włókno świetnie przepuszcza powietrze, co pozwala oddychać skórze malucha i ogranicza pocenie. Nie każdemu maluchowi może jednak spodobać się twardość materaca.

 

6. Materace z trawy morskiej 

To zdecydowanie najtwardszy rodzaj materaca, co może zniechęcać część rodziców i dzieci. Nie sposób zignorować jego zalet i zdrowotnych właściwości – podobnie jak materace kokosowe przepuszcza powietrze i będzie odpowiedni dla alergików.

 

Po wyborze materaca przychodzi zwykle kolej na zakup pokrowca i pościeli. W zależności od jakości wybranego materaca możemy postawić na klasyczne komplety lub nadrobić jego niedostatki podkładkami pod materac lub nieuczulającą pościelą.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria