Biurko do dziecięcego pokoju – jakie wybrać?

Pokój dziecka to miejsce, w którym nasza pociecha kładzie się spać, ogląda bajki, bawi się, a później uczy, czyta, rysuje i pisze. Jest to bardzo ważne pomieszczenie, w którym nasze dziecko powinno czuć się komfortowo i dobrze, ponieważ będzie to sprzyjało jego dobremu samopoczuciu oraz atmosferze do nauki. Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o naukę w pokoju dziecka jest biurko – to przy nim nasza pociecha uczy się malować, pisać i czytać. Jest to mebel przeznaczony na książki, zeszyty, długopisy oraz inne ważne akcesoria. Dlatego tak istotne jest wybranie odpowiedniego biurka do pokoju naszego dziecka. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat. Zapraszam do lektury!

Czym się kierować przy wyborze biurka do dziecięcego pokoju?
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby biurko w pokoju naszej pociechy było funkcyjne. Godnymi polecenia są tutaj biurka, których konstrukcja daje nam wiele praktycznych udogodnień typu montaż funkcjonalnych szafek czy rozbudowa blatu. W ten sposób możemy nasze biurko dostosować do konkretnych potrzeb jego użytkownika, czyli naszego dziecka. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie biurko bez komputera czy drukarki, ale lepiej jeśli ustawimy je na specjalnych nadstawkach, a nie na samym blacie biurka, ponieważ zagracą one naszą przestrzeń i będą rozpraszać nasze dziecko. Pamiętajmy także o tym, aby wybrać biurko, w którym bez problemu możemy zamontować lub postawić lampkę biurkową, która pozwoli na dobre oświetlenie całej przestrzeni, w której nasze dziecko będzie się uczyć. Poza tym musimy zadbać o to, aby biurko znalazło się jak najbliżej okna, ponieważ w ten sposób zapewniamy naszemu dziecko dostęp do naturalnego światła. Na koniec warto zadbać również o to, aby przy biurku znalazło się obrotowe, wygodne krzesło, które będzie miało zamontowany system regulacji wysunięcie siedziska oraz regulacji wysokości. 

Biurko dla dziecka musi być dostosowane do jego wzrostu i budowy!
Nie zapominajmy o tym, że biurko do pokoju naszego dziecka powinno być ergonomiczne, czyli dopasowane do jego budowy ciała oraz wzrostu. Dzięki temu poprawi to komfort jego pracy i nauki, a także wpłynie to w sposób pozytywny na jego zdrowie. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że nasze dziecko będzie rosło średnio ok. 6 centymetrów rocznie, w związku z tym ważne jest, aby biurko można było odpowiedniego do niego dopasować, niezależnie od jego wzrostu. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać biurko, które ma możliwość regulacji kąta nachylenia blatu oraz wysokości biurka. Powinieneś także wiedzieć o tym, że w trakcie czytania oraz pisania idealnym nachyleniem pulpitu jest kąt 16 stopni, ponieważ w ten sposób dziecko zachowuje prostą postawą podczas siedzenia. A to z kolei przyczynia się do wygodnej nauki oraz uniknięcia w przyszłości problemów z kręgosłupem oraz wadą postawy u naszej pociechy.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria