Projekty domów drewnianych – piękne i ekologiczne

Naturalność, ekologia, minimalizm – takie trendy są dziś najbardziej widoczne w architekturze, jeśli chodzi o projekty domów jednorodzinnych. Ma być prosto i estetycznie, a przy tym funkcjonalnie. Skandynawski design odcisnął trwałe piętno na naszym poczuciu estetyki. Doceniliśmy prostotę, naturalne materiały, dostęp do światła. Dlatego domy projektowane w takim duchu cieszą się ogromną popularnością. W ofercie bura architektonicznego KB Projekt znajdziemy duży wybór projektów domów drewniany, dlatego każdy miłośnik natury znajdzie tu coś dla siebie.

Dlaczego warto zbudować dom z drewna?
Drewno jako materiał budowlany ma bardzo długie tradycje. Po latach zapomnienia, gdy drewniane domy uważano za tanie i mało efektowne powraca jako silny trend. Dlaczego? Przede wszystkim drewno sprawia, że w środku mamy specyficzny i bardzo korzystny dla człowieka mikroklimat. Mieszkanie w drewnianym domu jest zdrowe, pomaga uporać się z alergiami i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy drewno w dobrym gatunku i nie użyjemy innych trujących substancji na przykład konserwujących. Drewno sprzyja tez regulacji poziomu wilgotności w powietrzu, więc w domach z drewna ni występują problemy z grzybem i pleśnią. Poza tym drewno jest piękne, a obcowanie z nim pomaga się wyciszyć. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w dzisiejszych czasach mieszkańcy dużych miast cierpią często na tak zwany deficyt kontaktu z naturą – a jako gatunek nie jesteśmy stworzeni do spędzania całego życia w betonie. Drewniany dom pomoże nam zniwelować przykre skutki życia w zatłoczonym mieście. Dlatego warto postawić na naturę, gdy planujemy budowę domu.

Projekty domów drewnianych od KB Projekt
Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN to propozycja dla tych, którzy chcą mieć dom jednorodzinny o niewielkiej powierzchni. Dziewięćdziesiąt metrów kwadratowych można wykorzystywać na cele rekreacyjne lub mieszkalne, w zależności od potrzeb. W oryginalnym projekcie na parterze nie wprowadzono ścian działowych, co daje duże możliwości aranżacji wnętrza. Dodatkową przestrzeń tworzy antresola o powierzchni dwudziestu trzech metrów kwadratowych. To znakomite miejsce do wyodrębnienia sypialni. Bryła budynku jest prosta i zwarta, dzięki czemu dom ten śmiało możemy nazwać energooszczędnym. Dodatkowo dwuspadowy dach zaprojektowano tak, by można było na nim zamontować panele słoneczne. Wnętrze jest znakomicie doświetlone dzięki dużym przeszkleniom usytuowanym na bocznej elewacji. Projekt ten jest bezpretensjonalny i łatwy w realizacji, a przy tym wygląda bardzo estetycznie i dobrze wpisze się w krajobraz. Nie wymaga te posiadania dużej działki budowlanej.

Projekt domu OMAN to oryginalna propozycja domu z użytkowym poddaszem. Cechą charakterystyczną jest tu niemal całkowicie przeszklona elewacja ogrodów. Dzięki temu budynek zyskuje lekkości, a wnętrze jest pełne światła. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia płynne przejście z wnętrza n zewnątrz – z części dziennej możemy podziwiać ogród, co sprzyja relaksowi. Sto siedemdziesiąt sześć metrów powierzchni użytkowej tworzy z tego projektu dom, który można dostosować do potrzeb bardzo różnych osób. Na parterze zaplanowano przestronny salon z jadalnią oraz kuchnię ze spiżarnią. Znajduje się tu także garderoba i spory pokój, którzy może być wykorzystywany jako sypialnia. Na poddaszu znajdują się trzy niewielkie pokoje i łazienka. Dzięki takiemu układowi pomieszczeń dom ten nadaje się też dla większej rodziny – na dole można umieścić sypialnie rodziców, zaś poddasze przeznaczyć dla dzieci.

W ofercie biura KB Projekt znajdziemy też interesujący projekt obszernego budynku zaplanowanego jako restauracja i dom weselny. Drewniany budynek ma powierzchnię pięciuset metrów kwadratowych i znakomicie nadaje się do prowadzenia tego typu działalności. Co ważne, w projekcie tym estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Bryła budynku jest dość prosta, bez nadmiaru ozdobników. Dzięki temu inwestycja nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, a całość prezentuje się bardzo interesująco.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria