Projekty domów parterowych na wąską działkę

Dobrze wiemy, że budowa domu jednorodzinnego to duże przedsięwzięcie. Dlatego powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Własny dom często stanowi realizację wieloletniego marzenia. Zanim rozpoczniemy budowę, musimy gruntownie przemyśleć nasze oczekiwania i zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od naszego przyszłego lokum. Ze względu na to, że spędzimy w tym domu prawdopodobnie co najmniej kilkanaście lat, musimy po prostu dobrze się w nim czuć. Jedną z decyzji, jaka czeka nas jeszcze przez startem prac budowlanych, jest wybór projektu architektonicznego. Oferta współczesnych pracowni projektowych jest bardzo obszerna, dzięki czemu na pewno znajdziemy idealny projekt dla siebie. To, jak będzie wyglądał nasz dom, w dużej mierze zależy od działki, jaką dysponujemy. Najwięcej wątpliwości mają właściciele wąskich działek, ponieważ panuje przekonanie, że w takim miejscu niemożliwe jest wybudowanie komfortowego i w pełni funkcjonalnego domu jednorodzinnego. Jednak nic bardziej mylnego – wąskie działki jak najbardziej nadają się pod budowę domu. Postanowiliśmy udowodnić to na przykładzie domów parterowych. 

Wąska działka – wiele możliwości
Wbrew opinii sceptyków, wąskie działki dają bardzo wiele możliwości. Co więcej, znaczna część inwestorów decyduje się za zakup właśnie takiej działki ze względu na bardzo korzystne warunki cenowe. Wąskie działki, zwłaszcza te o nieregularnych rozmiarach, są zdecydowanie tańsze w przeliczeniu ma metr kwadratowy niż działki o standardowym kształcie. Wąskie działki dają duże możliwości aranżacyjne, dzięki czemu możliwe jest bardzo praktyczne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Wiele tego typu działek przechodzi z pokolenia na pokolenie, ponieważ grunt jest dzielony na poszczególnych spadkobierców. Stąd pojawiają się coraz mniejsze i węższe partie ziemi. Dysponując taką działką, możemy zbudować na niej na przykład dom parterowy.

Zalety domów parterowych
Współcześni inwestorzy coraz częściej wybierają domy parterowe. Dzieje się tak nie tylko ze względów ekonomicznych, lecz także z powodu ciekawej estetyki i dużej funkcjonalności takiego budownictwa. Jeśli mówimy o korzyściach ekonomicznych, podstawową zaletą jednorodzinnych domów parterowych jest stosunkowo niski koszt przeprowadzenia prac budowlanych. Dodatkową korzyścią są również niskie koszty eksploatacyjne, przede wszystkim ogrzewanie. Domy parterowe projektowane są zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego i energooszczędnego, dlatego użyte materiały i zastosowane instalacje pozwalają uzyskać wysoki stopień izolacyjności tego typu budynków. 

Projekty domów parterowych na wąską działkę
W ofertach renomowanych pracowni architektonicznych znajdziemy szeroki wybór projektów domów na wąskie działki. Jednymi z najciekawszych propozycji są domy parterowe, które idealnie sprawdzają się nawet na działkach o wyjątkowo małej szerokości – między innymi na takich do 12 czy 14 metrów. Projekty domów parterowych na wąską działkę obejmują zarówno budynki wykonane w technologii murowanej, jak i domy drewniane. Wśród tego rodzaju projektów na szczególną uwagę zasługują domy parterowe z garażem. Takie propozycje zakładają wkomponowanie garażu bezpośrednio w bryłę budynku, dzięki czemu pozostałą część gruntu można zagospodarować na coś innego. Projekty domów parterowych na wąską działkę opracowywane są przez specjalistów od aktualnych trendów w zakresie designu – dlatego takie domy charakteryzują się nie tylko pełną funkcjonalnością, lecz również niebanalną estetyką.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria