Czym się kierować przy wyborze oświetlenia do kuchni?

Kuchnia to miejsce gdzie codziennie spędzamy naprawdę bardzo dużo czasu. Tu właśnie tutaj jemy takie posiłki jak śniadanie, obiad, deser oraz kolację, a także jest to miejsce, gdzie przygotowujemy wszystkie te potrawy. Często jest to też miejsce, gdzie przyjmujemy naszą rodzinę, gości i przyjaciół. Kuchnia to gorące serce każdego domu, które zbliża do siebie wszystkich domowników. Dlatego tak ważne jest, aby była odpowiednio oświetlona. Niestety często zapominamy o tym, że oświetlenie całej przestrzeni kuchennej za pomocą wyłącznie jednej lampy to zdecydowanie za mało, dlatego powinniśmy zadbać o większą ilość źródła światła w naszej kuchni. 

Podstawowe oświetlenie w kuchni
Zacznijmy od tego, że podstawowe światło, które daje ogólne oświetlenie w pomieszczeniu jakim jest kuchnia to zwykle w naszych domach jest to duża lampka, która jest przymocowana do sufitu. Chyba każdy z nas wie jak taka lampa wygląda i na pewno posiada taką w swoim mieszkaniu. Jest to dobre światło, ponieważ świeci światłem rozproszonym, dzięki czemu oświetla ono wszystkie części naszego pomieszczenia w sposób równomierny oraz zrównoważony. Tutaj mamy także spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór lampy, którą przywiesimy do sufitu, ponieważ możemy zamontować sobie żyrandol czy też plafon, nie musimy ograniczać się do tradycyjnej, typowej lampy, która będzie posiadała tylko jeden klosz. Obecnie dużym zainteresowaniem oraz powodzeniem cieszą wszelkiego rodzaju lamy halogenowej, która możemy przywiesić na środku sufitu, albo nawet zamocować na szynie czy też na linkach – będzie to na pewno bardzo ciekawe i efektowne rozwiązanie. Bardzo innowacyjnym pomysłem może być również zainwestowanie w oprawy, które posiadają filtry rozpraszające światło we wszystkich kierunkach. W ten sposób lepiej doświetlimy nasze pomieszczenie, a także nadamy mu wyrazistego charakteru. Warto zastanowić się także nad zainstalowaniem w kuchni lampy, która ma opcję regulowania kąta światła, mniej tak jak robi to reflektor – sprawi to, że nasza kuchnia będzie bardziej nowoczesna i miło będzie nam się spędzało w niej czas. Jeśli chodzi o wady tego rodzaju oświetlenia to niestety, ale są nim pojawiające się ciemne punkty w naszej kuchni. Chodzi o miejsca, do których światło dociera w za małych ilościach lub nie dociera tam wcale. W większości przypadków ten problem dotyczy takich miejsca jak blaty robocze, nad którymi są zawieszone szafki, miejsca pod szafkami wiszącymi, wszelkie rogi oraz zakamarki w naszej kuchni. 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria