Ochrona obiektu

Do podstawowych obowiązków zarządcy nieruchomości należy nie tylko administrowanie obiektem, planowanie wydatków, remontów i napraw oraz działań, które przynieść mogą zysk wspólnocie, ale i zadbanie o kwestie typowo organizacyjne, np. odśnieżanie czy sprzątanie. Na zarządcy spoczywa jeszcze jeden obowiązek – powinien zadbać także o bezpieczeństwo osób i ich mienia. Chociaż nowoczesne obiekty są już starannie ogradzane i dodatkowo monitorowane, to warto zdecydować się jeszcze na podpisanie umowy z profesjonalną firmą ochroniarską. Fachowi ochroniarze nie tylko zadbają o porządek na terenie nieruchomości, ale stają się właściwie niemal wizytówką obiektu. Profesjonalnie przygotowani do pracy, ubrani w uniformy i przede wszystkim uprzejmi decydują o pierwszym wrażeniu, jakie na innych wywołuje nieruchomość.

Po czym poznać profesjonalistów?

Firm ochroniarskich na rynku stale przybywa i wcale nie tak prosto wyłonić spośród nich prawdziwych profesjonalistów. Przy wyborze na pewno nie warto kierować się samą tylko ceną, tylko od razu wziąć pod uwagę zakres świadczonych usług. Na pewno też nie warto zdawać się na to, co zaoferować może sama z siebie firma ochroniarska. Jeśli zamierza się podpisać umowę na usługi, warto do takiej rozmowy się solidnie przygotować, zapoznać się z cenami i ofertami na rynku i zacząć negocjować kolejne punkty umowy.

Jak stworzyć dobrą umowę z firmą ochroniarską?

Samej umowie z firmą ochroniarską również warto poświęcić więcej czasu. Przede wszystkim skonstruować trzeba ją tak, by faktycznie chroniła interesy wspólnoty. Ważne również, by pojawiło się w niej możliwie najwięcej konkretnych i szczegółowych informacji, by pracę firmy ochroniarskiej można było wygodnie nadzorować. W umowie warto też wyliczyć, na jakie konkretnie usługi się liczy. Ważne są wbrew pozorom nie tylko obchody nieruchomości po zmroku, ale i zamieszczenie punktu, że ochrona będzie dbać, by na ścianach nie pojawiły się graffiti, zatroszczy się, by na teren obiektu nie dostały się niepożądane osoby. Warto też określić, ilu konkretnie ochroniarzy powinno pełnić dyżury, a nawet pokusić się o stworzenie instrukcji, zgodnie z którą odbywać się będą obchody.

Nie tylko cena się liczy

Z całą pewnością jednak na usługi firm ochroniarskich nie można żałować pieniędzy. W końcu w grę wchodzi bezpieczeństwo, zdrowie, a czasami również i życie osób, które przebywają w obrębie nieruchomości. Nie tylko kategorycznie odrzucić trzeba ewentualność zatrudnienia taniego dozorcy, a i przy zatrudnianiu profesjonalnej firmy ochroniarskiej najlepiej wybrać droższą ofertę, która zazwyczaj jest pod wieloma względami znacznie bardziej korzystna niż najtańsza ochrona.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria