Co musisz wiedzieć na temat grzejników dekoracyjnych?

Nowoczesne grzejniki z pewnością odbiegają daleko od rozwiązań grzewczych stosowanych jeszcze kilka lat temu. Z naszych domów znikają powoli tradycyjne białe grzejniki, umieszczane z reguły pod oknem. Ich miejsce zajmują modele charakteryzujące się nie tylko wysoką mocą grzewczą, niezawodnością i jakością, ale i fantastycznym designem. Bo grzejniki stały się dzisiaj elementami aranżacji wnętrza. Nie chowamy ich już skrzętnie za firankami. Nie próbujemy ich w żaden sposób maskować. W sklepach można spotkać mnóstwo grzejników o charakterze dekoracyjnym. Grzejniki stają się także coraz bardziej uniwersalne. Bez trudu znajdziemy dziś modele narożne, montowane do podłogi czy posiadające wbudowane otwory na ręcznik. Absolutnym hitem są modele z wbudowanym radiem!

Materiały grzejnikowe
Najpopularniejszym materiałem stosowanym przy produkcji grzejników jest, rzecz jasna, stal. To stal jest używana do produkcji niezwykle popularnych modeli płytowych, w których pojedyncze żeberka czy panele zastępuje jedna, dwie lub trzy płyty grzewcze. Takie grzejniki wyglądają niezwykle elegancko i nowocześnie. Moc grzejników stalowych zależy głównie od ich wymiarów. W przypadku montażu tego rodzaju grzejników należy zwrócić uwagę, aby obieg nie był poprowadzony w sposób grawitacyjny.
Ze stali robione są również grzejniki łazienkowe, a wśród nich absolutny must have w niejednej łazience, czyli grzejnik drabinkowy. Dwa kolektory pionowe łączą poziome rury, które nie tylko nagrzewają pomieszczenie, ale również służą do wieszania i suszenia łazienkowych tekstyliów.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się grzejniki wykonane z aluminium. Bardzo szybko i łatwo nagrzewają się, w związku z tym umożliwiają łatwe dopasowanie mocy grzewczej do bieżących potrzeb. To doskonały wybór do łazienki, którą chcemy z reguły szybko nagrzać przed kąpielą. Aluminiowe grzejniki posiadają jeszcze jedną zaletą. Bardzo łatwo się je czyści, ze względu na gładką i jednolitą powierzchnię.

Montaż grzejników
Wybór odpowiedniego grzejnika to połowa sukcesu. Druga połowa to znalezienie dla niego właściwego miejsca. Grzejnik powinien być montowany tam, gdzie powstają największe straty ciepła. Dlatego instalacja grzejnika pod oknem albo w jego pobliżu jest najlepszym wyborem. Należy także pamiętać o zachowaniu dziesięciocentymetrowego odstępu między dolną krawędzią grzejnika, a podłogą. Grzejniki dekoracyjne ze względu na niepowtarzalny design warto również montować w centralnym punkcie pomieszczenia tak, aby rzeczywiście stanowiły jego ozdobę.
 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria