Łóżeczko turystyczne dla malucha

Podróże czasem są koniecznością, a czasem przyjemnością – niezależnie od motywacji warto jednak zadbać o jak najlepsze warunki dla dziecka, które potrzebuje własnej, bezpiecznej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup turystycznego łóżeczka, który ułatwi kilka wskazówek.

 

1. Waga i rozmiar

Wymiary będą miały duży wpływ na łatwość transportu. Trzeba wziąć pod uwagę, że złożone łóżeczko będzie najprawdopodobniej przewożone w bagażniku. Wśród dostępnych łóżeczek turystycznych są modele o wadze nieprzekraczającej 10 kg, a dodatkowym udogodnieniem jest system szybkiego składania. Do przydatnych akcesoriów należy zaliczyć torbę, która również pomoże w transporcie.

 

2. Cena

Koszty są zróżnicowane w zależności od wybranego modelu, zaś jego wybór najlepiej dostosować do potrzeb. Prostsze i tańsze łóżeczko będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku jednorazowego wyjazdu – wówczas możemy wybrać wariant, którego cena będzie oscylować wokół 100 zł. Bogatsze wersje na pewno zwrócą uwagę zagorzałych podróżników i rodziców, którzy chcą również w domu zastąpić tradycyjne łóżeczko tego rodzaju rozwiązaniem.

 

3. Wyposażenie

Turystyczne łóżeczka posiadają szereg opcji, które mogą przydać się podróżującym z maluchem rodzicom. Bardzo często spotyka się modele wyposażone w boki wykonane z siatki i moskitierę – dzięki nim maluch jest chroniony przed owadami i insektami. W celu ochrony dziecka przed słońcem warto dodatkowo zaopatrzyć się w specjalne zadaszenie dostępne dla niektórych łóżeczek.

Niezwykle przydatne okazują się kółka z hamulcami. Dzięki nim można łatwo przesunąć łóżeczko bez konieczności jego demontażu. Podobnie pożądane są kieszenie na dziecięce zabawki i akcesoria, dzięki którym potrzebne drobiazgi będą zawsze pod ręką.

Nieco bardziej rozbudowane opcje mogą posiadać również płozy, które czynią z łóżeczka turystycznego kołyskę, która pozwoli łatwiej uspokoić płaczące dziecko.

 

4. Bezpieczeństwo niemowlaka i starszego dziecka

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych łóżeczek należy zwracać uwagę na wszystkie elementy, które potencjalnie mogą być niebezpieczne dla dziecka. Łóżeczko turystycznie nie powinno posiadać wystających twardych elementów, które mogłyby powodować zranienia oraz niewielkich części łatwych do oderwania przez dziecko i mogących powodować zakrztuszenie.

Łóżeczko turystyczne będzie dla malucha jednocześnie kojcem, stanowiącym bezpieczne miejsce do zabawy. Ta funkcja spowoduje, ze łóżeczko stanie się przydatne również kiedy dziecko nieco podrośnie.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria