Projekty domów z poddaszem – sprawdź ofertę biura KB Projekt

Jakie są najchętniej wybierane projekty domów jednorodzinnych? Obecnie w Polsce najczęściej decydujemy się na postawienie domu parterowego z użytkowym poddaszem. Dlaczego akurat taki wariant budzi największe zainteresowanie? Jest to opcja pośrednia między typowym domem parterowym a domem piętrowym. Użytkowe poddasze to dodatkowa przestrzeń mieszkalna, dzięki charakterystycznym skosom pozwalająca na wygodną aranżację. Jakie są zalety użytkowego poddasza?

Przede wszystkim dom z użytkowym poddaszem jest tańszy w realizacji niż dom z kolejną kondygnacją mieszkalną. Często oznacza to więc niebagatelne oszczędności. Jednocześnie jest on też tańszy niż dom parterowy o identycznej powierzchni użytkowej, łatwiej też mieścić go na niewielkiej działce. Użytkowe poddasze to więc idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka budżetowego projektu domu jednorodzinnego, ale potrzebuje więcej przestrzeni. Co ważne, w przeciwieństwie do typowego domu parterowego, mając użytkowe poddasze łatwiej oddzielimy różne strefy domu, na przykład na dole możemy umieścić część dzienną, wypoczynkową i dostępną na gości, natomiast na poddaszu część prywatną z sypialniami. To także wygodne rozwiązanie dla większej rodziny, kiedy na dole lokują się rodzice, mamy tam też część dzienna, natomiast poddasze jest królestwem dzieci.

Możliwości aranżacji poddasza dla dzieci są niemal nieograniczone – bardzo łatwo tam wykreować niezwykle estetyczną i funkcjonalną przestrzeń dla najmłodszych domowników. Na poddaszu można też urządzić strefę przeznaczoną do rekreacji – to wymarzona przestrzeń na kino domowe, barek, stół do bilard czy konsolę. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby mieszkańców.

Kolejnym atutem jest możliwość urządzania domu powoli – wiele osób decyduje się na zamieszkanie na parterze od razu i powolne urządzanie poddasza użytkowego, co pozwala rozłożyć w czasie koszty inwestycji, jaka jest budowa i urządzanie domu.

Warto też pamiętać, że nie tylko koszty budowy, ale też koszty eksploatacji budynku z użytkowym poddaszem są niższe niż budynku parterowego. Oczywiście użytkowe poddasza nie zawsze się sprawdzą. Z racji schodów nie są one dobrym rozwiązaniem na przykład dla seniorów – przy osobach starszych lepiej umieścić wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie.
Jeśli jesteś zainteresowany projektem domu z użytkowym poddaszem, sprawdź koniecznie ofertę biura KB Projekt, które ma w tym zakresie wiele interesujących propozycji.

Projekty domów z poddaszem
Projekt domu TUROWICE D to propozycja dla osób, które chcą mieć dom jednorodzinny o niewielkiej powierzchni. Zaledwie siedemdziesiąt osiem metrów powierzchni użytkowej czyni go mniejszym od niejednego apartamentu, jednak funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Na parterze urządzono tu część dzienną – niewielki, szesnastometrowy salon i kuchnia, dodatkowo jest tu też odrębny pokój o powierzchni sześć i pół metra, idealny jako niewielki gabinet. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie. Są one niewielkie, ale ustawne i dobrze doświetlone. Jest tam też usytuowana łazienka. Warto podkreślić, że projekt zakłada możliwość usunięcia ścian działowych, dzięki czemu możemy otworzyć przestrzeń – to dobre rozwiązanie, jeśli nie potrzebujemy tu pomieszczeń. Projekt ten jest prosty i bezpretensjonalny, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jego atutem jest to, że zapewnia nam komfort domu jednorodzinnego nawet jeśli dysponujemy jedynie niewielka działką budowlaną oraz skromnym budżetem.

Projekt domu WRZOSOWO cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Dość prosta brył została urozmaicona w obrębie elewacji przedniej delikatnym zaznaczeniem strefy wejściowej. Parterowy dom z poddaszem użytkowym to propozycja dla osób, które planują budowę średniej wielkości domu jednorodzinnego utrzymanego w klasycznej stylistyce jednak bez nadmiaru odniesień historycznych. Uniwersalny i ponadczasowy wygląd to duża zaleta tego projektu. Na uwagę zasługuje także funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, dzięki czemu powierzchnia domu jest optymalnie wykorzystana, co gwarantuje komfort życia mieszkańców
 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria