Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego najczęściej korzystamy ze sprawdzonych, tradycyjnych rozwiązań. Dlatego pewne typy domów są bardziej popularne niż inne. Od lat największym powodzeniem cieszą się domy parterowe z dachem dwuspadowym. Projekty architektoniczne takich domów wybierane są zarówno przez mniejsze, jak i przez większe rodziny. Domy z dachem dwuspadowym spotkamy praktycznie w każdym zakątku Polski. Takie domy są bardzo funkcjonalne i wygodne – zatem nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na inwestycję. Inwestorzy zainteresowani wybudowaniem domu parterowego z dachem dwuspadowym w pierwszej kolejności muszą wybrać projekt architektoniczny. W tym celu najlepiej skorzystać z oferty katalogowej renomowanych pracowni projektowych. Oferta takich biur jest bardzo różnorodna – znajdziemy w niej domy z garażem, domy z podpiwniczeniem częściowym i całkowitym, domy z drewna, domy w stylu nowoczesnym i całą masę innych propozycji. Decyzja o wyborze danego projektu powinna być gruntownie przemyślana, dlatego najlepiej na spokojnie zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Na początek spróbujmy odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań: jakie są zalety dachu dwuspadowego, jakie korzyści płyną z mieszkania w domu parterowym oraz czy wybrany projekt będzie odpowiedni na naszą działkę.

Co to jest dach dwuspadowy?
Chociaż to pytanie wydaje się oczywiste, warto zatrzymać się przy nim chwilę dłużej. Bo chociaż pewnie każdy wie, jak wygląda dach dwuspadowy, to nie każdy zna jego budowę. W skład dachu dwuspadowego wchodzą dwie prostokątne połacie, które opierają się na kalenicy, czyli specjalnej konstrukcji biegnącej wzdłuż budynku. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Dlaczego? O tym poniżej.

Dach dwuspadowy w domu parterowym – zalety
Dachy dwuspadowe nie tylko stanowią bardzo estetyczne wykończenie budynku, lecz pozwalają także na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się pod nimi. Docenią to przede wszystkim właściciele domów parterowych, ponieważ dzięki dwuspadowemu dachowi można urządzić przestrzeń mieszkalną również na poddaszu, zwiększając tym samym powierzchnię użytkową. Budowa domu parterowego jest znacznie tańsza niż domu piętrowego. Ponadto domy parterowe z dachem dwuspadowym bardzo ładnie wpisują się w otoczenie, dlatego doskonale sprawdzą się w każdej lokalizacji. Konstrukcja dachu dwuspadowego pozwala na bardzo dobre odprowadzanie deszczówki, która nie napotyka po drodze żadnych przeszkód i spływa wprost do rynien. Daje to ponadto zabezpieczenie przez zalegającym śniegiem, który na bieżąco zsuwa się z dachu. Wybierając projekt musimy oczywiście wziąć pod uwagę to, jaką działką dysponujemy. Domy parterowe z dachem dwuspadowym doskonale sprawdzają się nawet na niewielkich działkach.

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym
W katalogach gotowych projektów znajdziemy wiele różnorodnych propozycji. Specjaliści zatrudnieni w biurach architektonicznych często słyszą od swoich klientów pytanie: „To który projekt będzie najlepszy?”. Tak naprawdę nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na to pytanie, ponieważ każdy klient ma inne potrzeby i inne oczekiwania. Dlatego jeśli już powinniśmy je komuś zadać, to najlepiej samym sobie. Pracownicy biur projektowych oczywiście pomogą nam w ostatecznym wyborze, w prosty i przejrzysty sposób przeprowadzając nas przez wszystkie procedury. W zakresie wybranego przez nas projektu możliwe jest dokonanie pewnych zmian już na etapie budowy, dzięki czemu możemy zasugerować nasze własne pomysły.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria