Projekty domów bez garażu

W kategorii projekty domów bez garażu znajduje się znaczna ilość propozycji. Domy bez garażu nadają się zarówno na małe, jak i na duże działki. Tego typu domy doskonale sprawdzają się także na działkach o nietypowych wymiarach – na przykład na tych, które są bardzo wąskie. Projekty domów bez garażu to doskonały wybór dla inwestorów zainteresowanych budową funkcjonalnego i nowoczesnego domu jednorodzinnego. Wśród wszystkich projektów znajdziemy zarówno małe domy parterowe z poddaszem użytkowym, jak i obszerne budynki w stylu nawiązującym do tradycyjnych dworków polskich. Przedstawiamy krótki opis projektów architektonicznych domów bez garażu.

Czym jest projekt architektoniczny?
Wybór projektu architektonicznego to jedna z najważniejszych decyzji stojących przed przyszłymi właścicielami domów. Projekty mają kluczowe znaczenie dla całej inwestycji, ponieważ w dużej mierze to właśnie od nich zależy, czy wszystkie prace będą przeprowadzone prawidłowo. Przedłożenie projektu architektoniczno-budowlanego w odpowiednim urzędzie jest przy tym niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. W projekcie architektonicznym znajdują się między innymi informacje na temat formy, funkcji i konstrukcji obiektu budowlanego. Projekt obejmuje także przedstawienie charakterystyki ekologicznej i energetycznej budynku. Ze względu na to, że stworzenie projektu architektoniczno-budowlanego jest skomplikowanym zadaniem, jego opracowaniem zajmują się specjaliści. W zespole przygotowującym projekty architektoniczne znajdują się doświadczeni architekci, projektanci i konstruktorzy. 

Domy bez garażu – ogólna charakterystyka
Istnieje wiele powodów, dla których wybieramy domy bez garażu. Mówiąc: „dom bez garażu” mamy na myśli budynek, w którym nie przewidziano stworzenia garażu wkomponowanego w bryłę. Jednym z najbardziej oczywistych powodów jest po prostu to, że nie każdy posiada samochód. Z drugiej strony wielu właścicieli aut decyduje się na parkowanie pojazdu bezpośrednio przed domem. Jeszcze innym powodem jest decyzja o budowie garażu wolnostojącego, czyli jako osobny budynek. Jednak bez względu na to, czym kierujemy się przy wyborze, mamy do dyspozycji szeroki zakres projektów.

Projekty małych domów bez garażu
Wśród projektów domów bez garażu znajdziemy przede wszystkim domy stworzone z myślą o małych i średnich rodzinach. Dla osób ceniących rozwiązania praktyczne, a przy tym stosunkowo niski koszt inwestycji, interesującą opcją będą domy parterowe z poddaszem użytkowym. Prosta bryła i interesujące detale dodają małym domom bez garażu przytulności i sprawiają, że takie budynki są niezwykle funkcjonalne. Dzięki nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniom domy bez garażu sprawdzają się w każdej lokalizacji, idealnie wpisując się w krajobraz. W kategorii domy bez garażu znajdziemy domy zarówno domy murowane, jak i domy z drewna.

Domy bez garażu w stylu dworkowym
Od lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się projekty domów w stylu dworkowym. Takie budynki najlepiej sprawdzają się na większych działkach z dużym ogrodem. Dzięki temu, że na posesji znajduje się sporo wolnej przestrzeni, nie ma potrzeby wkomponowywania garażu w bryłę budynku. Z tego względu inwestorzy zainteresowani domami w stylu dworkowym najczęściej decydują się na wzniesienie osobnego budynku na garaż. Domy bez garażu w stylu dworkowym to jedne z najbardziej urokliwych projektów. Charakterystyczne są tu na przykład kolumny zdobiące wejście. Zastosowane detale architektoniczne dodają niezwykłego klimatu i klasycznej elegancji.

 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria