Projekt domu parterowego bez poddasza

Miłośnicy nowoczesnego designu i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych z pewnością zainteresują się projektami domów parterowych bez poddasza. Tego typu budownictwo staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – dom parterowy bez poddasza ma bardzo dużo zalet. W ofercie dobrych biur architektonicznych znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji gotowych projektów domów parterowych bez poddasza. Jeżeli jesteśmy na etapie decyzji, jaki dom wybudować, koniecznie zapoznajmy się z tymi propozycjami.

Projekt domu parterowego bez poddasza – dlaczego warto
W domach parterowych bez poddasza cała przestrzeń zorganizowana jest na jednej kondygnacji. To bardzo wygodne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie docenią przede wszystkim młode rodziny z dziećmi. Dzięki temu, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, możemy uniknąć sytuacji, gdy dziecko nagle znika nam z oczu. Nie musimy chyba dodawać, że wchodzenie po schodach może stanowić dla malucha niemałe niebezpieczeństwo – dlatego gdy w domu nie ma schodów, możemy być o niego spokojniejsi. Dom parterowy jest bardzo praktyczny, ponieważ umożliwia optymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Ze względu na to, że nie musimy przeznaczać części przestrzeni na klatkę schodową, zyskujemy więcej miejsca do wykorzystania. Domy parterowe wybierane są także przez osoby mające w rodzinie kogoś o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki temu, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze, niepełnosprawny członek rodziny może korzystać ze wszystkich pomieszczeń na równi z resztą domowników. Za wyborem domu parterowego przemawia również fakt, że takie budynki są tańsze w budowie niż domy o kilku kondygnacjach. Prace budowlane mogą być ponadto przeprowadzone znacznie szybciej, ponieważ konstrukcja domu parterowego jest prostsza niż budynku wielokondygnacyjnego. Domy parterowe bez poddasza z pewnością zainteresują osoby, którym zależy na niskich kosztach eksploatacyjnych. Tego typu budynki spełniają wszystkie wymogi nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i ekologicznego. Za ogrzewanie domu parterowego bez poddasza zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku budynku wielokondygnacyjnego.

Projekty domów parterowych bez poddasza a współczesny design
Nie ulega wątpliwości, że domy parterowe bez poddasza wpisują się w trendy nowoczesnego designu architektonicznego. Pomimo tego, że takie budynki oparte są na wyjątkowo prostych bryłach, ich wygląd przyciąga uwagę. Moda na jednorodzinne domy parterowe widoczna jest obecnie w całej Europie. Takie budynki bardzo dobrze komponują się z otoczeniem, dlatego sprawdzają się właściwie w każdej lokalizacji. Domy parterowe bez poddasza są ponadto bardzo jasne i przytulne.

Domy parterowe – idealne rozwiązanie dla miłośników przyrody
Chyba każdy zgodzi się z tym, że żaden balkon czy taras nie zastąpi po prostu przydomowego ogródka. Dostęp do ogrodu to zresztą jeden z powodów, dla których ludzie decydują się zamieszkać w domach jednorodzinnych. Projekt domu parterowego bez poddasza najczęściej obejmuje stworzenia dużego salonu z bezpośrednim zejściem do ogrodu. Ogródek to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, relaks w otoczeniu przyrody czy bezpieczny teren zabaw dla dzieci. Własny ogródek daje też możliwość hodowania kwiatów czy warzyw. Dzięki temu, że w domu parterowym bez poddasza wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, z każdego z nich mamy łatwy dostęp do ogrodu. Ogród staje się przy tym dopełnieniem estetycznym naszego domu.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria