Wybór mebli do kuchni – czym się kierować?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia, dlatego naszym obowiązkiem jest zadbać oto, aby było to miejsce przytulne i atrakcyjne dla oczu. Pamiętajmy także o tym, że urządzając naszą kuchnię powinniśmy zadbać również o to, aby szafki w kuchni poza stylowym wyglądem pełniły także funkcję użytkową. Zwykle kuchnie urządza się raz na kilka lat, dlatego należy zainwestować tutaj w najlepszej jakości modele szafek i mebli, które są solidnie wykonane, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z nich przez wiele lat. Ważne jest także, aby nasze meble stanowiły ozdobę wnętrza, a także aby wybrać takie modele, które będą ponadczasowe, uniwersalne. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze mebli do kuchni. Zapraszam do lektury!

Zabudowa kuchni – w jakim stylu ją wykonać?
Zanim weźmiemy się za urządzanie naszej kuchni naszym zadaniem będzie określenie stylu zabudowy tego pomieszczenia. Może chcemy wypróbować nowatorskie projekty współczesnych stylizacji albo po prostu planujemy pozostać przy klasycznej linii z meblami w stylu retro? Wszystko zależy od nas samych, naszego gustu oraz naszych upodobań. Jeżeli jednak zależy nam na zabudowie kuchni, która będzie wzorowana na światowych trendach, to możemy to wyrazić poprzez zastosowanie takich elementów jak: lakierowane fronty szafek na wysoki połysk, wprowadzenie elementów aluminiowych w postaci ram czy rowków drzwiczek w roli uchwytów lub poprzez matowe przeszklenia. 

Przygotuj plan i projekt swojej nowej kuchni!
Jeśli chcemy wybudować oraz urządzić sobie naszą wymarzoną kuchnię dokładnie tak jak chcemy to podstawą naszego działania musi być dobry oraz konkretny plan naszej kuchni. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy się zająć jest kwestia rozdysponowania przestrzeni w pomieszczeniu jakim będzie nasza kuchnia. Jest to bardzo istotne, ponieważ to od tej kwestii zależy to w jaki sposób ustawimy meble, jakiego rozmiaru mają być te meble oraz jaki powinny mieć kolor. Poza tym koniecznie należy przemyśleć również sprawę tego jak dużo czasu oraz ile osób codziennie korzysta i spędza swój czas w tym pomieszczeniu. Gdy już zdobędziemy tego rodzaju informacje to możemy zaplanować przykładowo powierzchnię blatów roboczych lub ilość miejsc do siedzenia przy stole. Obecnie coraz bardziej popularne staje się zastosowanie układów otwartych, w których to kuchnia stanowi połączenie z pokojem dziennym lub jadalnią albo traktowana jest jako przedłużenie salonu. Przemyślmy również kwestię montażu mebli i wszelkich urządzeń oraz ich tranport. Niestety nie każdy sklep oferuje dowóz a nasz samochód może nie pomieścić zamówionych artykułów, mebli czy blatów - w takim przypadku warto zwrócić się do firmy transportowej http://www.grot-transport.com.pl/

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria