Projekt garażu drewnianego

Garaże wolnostojące idealnie sprawdzają się na większych działkach. Inwestorzy dysponujący sporym gruntem najczęściej decydują się właśnie na garaż w osobnym budynku. Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Rezygnacja z garażu wkomponowanego w bryłę budynku oznacza większe oszczędności eksploatacyjne. Brak garażu w bryle budynku to jedna z cech budownictwa energooszczędnego. Ogrzewanie domu bez garażu jest znacznie tańsze, ponieważ stopień izolacyjności cieplnej jest wyższy niż w przypadku domów z garażem. Zanim przystąpimy do budowy garażu musimy zdecydować się na rodzaj konstrukcji, który nas interesuje. Do wyboru mamy technologię blaszaną, murowaną i drewnianą. Gdy już podejmiemy decyzję, pozostaje tylko wybrać projekt architektoniczny. W dzisiejszym artykule pragniemy zaprezentować projekty garaży wolnostojących w konstrukcji drewnianej.

Blaszany, murowany czy drewniany?
W trakcie wyboru materiału konstrukcyjnego nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyczne. Oczywiście prawdą jest, iż aby zachować spójność estetyczną na działce warto zdecydować się na garaż pasujący stylistycznie do naszego domu. Musimy jednak pamiętać, że koszty związane z budową garażu będą różne w zależności od wybranego materiału. Pierwszym typem garażu są garaże murowane. Najczęściej powstają one z betonu komórkowego w formie bloczków. Zaletą garażu murowanego jest to, że można go w łatwy sposób ocieplić, dzięki czemu można zorganizować w nim mały warsztat czy całoroczne pomieszczenie gospodarcze. Natomiast główną wadą garaży murowanych jest stosunkowo długi czas trwania prac budowlanych oraz znaczne koszty związane z inwestycją. Osoby, którym przede wszystkim zależy na oszczędności, często wybierają garaże blaszane. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że takie konstrukcje raczej nie będą ozdobą naszej posesji. Garaż blaszany jest mało odporny na zniszczenia w wyniku działania czynników atmosferycznych, dlatego konieczna jest regularna impregnacja całej blachy. Co prawda takie garaże są zdecydowanie najtańsze, jednak późniejsze koszty związane z konserwacją mogą być naprawdę wysokie. Plusem blaszaków jest szybki czas wzniesienia takiej konstrukcji oraz możliwość sprawnego rozmontowania – dlatego dobrze sprawdzają się jako garaż tymczasowy. Najlepszą alternatywą dla garaży murowanych i blaszanych są garaże drewniane. Decydując się na garaż drewniany możemy liczyć na bardzo atrakcyjne koszty, ponieważ budowa garażu z drewna kosztuje znacznie mniej niż wzniesienie garażu murowanego. Garaż drewniany doskonale komponuje się z każdym otoczeniem – dlatego takie garaże mogą pełnić rolę dopełnienia stylistycznego naszego domu. Takie garaże są przy tym bardzo stabilne.

Projekty garaży drewnianych
Wybierając projekt garażu drewnianego najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonego biura architektonicznego. Architekci i konstruktorzy dbają o to, by funkcjonalnie rozplanować całą dostępną przestrzeń w garażu. W ofertach renomowanych pracowni projektowych znajdziemy zarówno małe garaże jednostanowiskowe, jak i większe garaże na dwa samochody. Dodatkowym atutem garaży drewnianych jest również fakt, że zapewniają znacznie lepszą izolacyjność cieplną niż garaże blaszane czy murowane, dzięki czemu nasz samochód będzie lepiej zabezpieczony przed działaniem wilgoci i skrajnych temperatur. Garaże drewniane cechuje także długotrwała wytrzymałość – wystarczy jedynie od czasu do czasu poddawać drewno zabiegom konserwacyjnym. Projekty garaży drewnianych charakteryzują się prostą konstrukcją i ciekawym designem.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria