Zaprojektuj kuchnię swoich marzeń!

Projektowanie i urządzanie kuchni to ogromne wyzwanie, ale także bardzo duże pole do popisu. Zdjęcia z katalogów prezentujących wystrój nowoczesnych oraz tradycyjnych kuchni można by przeglądać godzinami i nigdy się to nie nudzi. Stylowa czarno-biała kuchnia z metalowymi elementami? Czemu nie! A może jednak tradycyjna z meblami wykonanymi z drewna i solidnymi, drewnianym kuchennym stołem? Oczywiście! A to zaledwie dwa przykłady spośród których możemy wybierać i projektować nasze kuchnie. W zasadzie tyle ile jest ludzi, tyle może być pomysłów na funkcjonalną i atrakcyjną kuchnię. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak możesz zaprojektować kuchnię swoich marzeń. Zapraszam do lektury!

Zacznijmy od biur projektowych, czyli pora na oko fachowca…
Niezależnie od tego jak bardzo genialny pomysł mamy w swojej głowie zawsze warto skonsultować go z profesjonalistą, chociażby po to, aby się doradzić i dopytać o szczegóły. Na szczęście coraz bardziej popularne staje się oferowanie darmowych projektów, w których uwzględniane są wszelkiego rodzaju założenia architektoniczne, a także nasze indywidualne preferencje – a to wszystko w ramach kupna mebli w danym sklepie! Dlatego nawet w przypadku, gdy będziemy chcieli porównać sobie różne aranżacje to zawsze możemy zlecić zrobienie projektów u innych architektów, dzięki temu będziemy mogli wybrać najbardziej optymalny dla nas projekt. Jeżeli zaś chodzi o koszta związane z biurem projektowym to powinniśmy być przygotowani na około 50, a 200 złotych za jeden projekt – nie są to więc nie wiadomo jak duże kwoty. 

Wybór mebli do kuchni
Pamiętajmy, że meble w kuchni to nie są tylko półki, ale to także krzesła i stół. Dlatego warto zadbać, aby wszy stylo było utrzymane w jednym kolorze oraz stylizacji. Jeśli chodzi o wymiary mebli to przede wszystkim musimy uwzględnić rozmiar naszej kuchni oraz ilość jej użytkowników. Jeśli jesteśmy właścicielami niedużej kuchni to warto zastanowić się nad zamontowaniem lady albo baru kuchennego. To natomiast wiąże się z kupnem i dopasowaniem odpowiednich krzeseł barowych. Przy urządzaniu kuchni dobrym pomysłem będzie wydzielenie stref roboczych oraz zastosowanie zasady trójkąta roboczego. Chodzi oto, że rozkład powyższych stref wynika z najczęściej pokonywanych przez nas ścieżek w tym pomieszczeniu. W związku z tym, aby zmniejszyć niepotrzebne ruchy warto zdecydować się na najbardziej efektywne połączenia pomiędzy danymi częściami naszej kuchni.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria