Projekty domów wiejskich

Wieś kojarzy nam się przede wszystkim z błogim spokojem i niezwykłym pięknem przyrody. Odwiedziny u dziadków na wsi to jedne z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. Gdy mówimy o wsi mamy przed oczami piękny, niczym nie skażony krajobraz. W dorosłym życiu nieraz marzymy o powrocie do tamtych lat. Z tego powodu wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu w stylu wiejskim. Takie domy to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie bliskość natury oraz efektowne, a zarazem praktyczne rozwiązania architektoniczne. Jeżeli jesteśmy właścicielami działki znajdującej się w wyjątkowo malowniczej okolicy, a jednocześnie myślimy o budowie domu, koniecznie zainteresujmy się domami w stylu wiejskim. Współczesne budownictwo oferuje nam ogromne możliwości – poznajmy projekty domów w stylu wiejskim i rustykalnym.

Projekty domów wiejskich
Domy wiejskie należą do najbardziej urokliwych domów jednorodzinnych. Architekci opracowujący takie projekty dbają o to, by zachować stylistykę charakterystyczną dla polskiej wsi, a jednocześnie stworzyć budynek, który będzie nowoczesny i funkcjonalny. Projekty domów w stylu wiejskim charakteryzuje prostota oraz dbałość o detale. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawia, że takie domy spełniają przy tym wymogi budownictwa ekologicznego. Przygotowanie projektu możemy zlecić architektowi – jednak musimy liczyć się z dość wysokim kosztem realizacji. Rozsądniejszą alternatywą będzie skorzystanie z gotowej oferty katalogowej pracowni projektowych.

Drewniany czy murowany?
Myśląc „dom wiejski” najczęściej mamy przed oczami dom wykonany z drewna. Tradycyjne domy z bali, do niedawna będące domeną stylu podhalańskiego, dziś można spotkać właściwie w każdym zakątku Polski. Ze względu na to, że takie domy najlepiej prezentują się w otoczeniu przyrody, najczęściej są wybierane przez osoby posiadające działki w pobliżu gór, lasów czy jezior. Domy wiejskie drewniane to dobra opcja dla tych, którym zależy na niskim koszcie budowy. Wzniesienie domu drewnianego jest tańsze niż budowa budynku murowanego. Projekty domów wiejskich drewnianych obejmują zarówno mniejsze budynki (na przykład takie o powierzchni do 90 m2), jak i te większe (powyżej 150 m2). Duża różnorodność oferty katalogowej sprawia, że spełnia ona wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.
Jednak domy w stylu wiejskim to nie tylko domy drewniane. W ofercie pracowni projektowych znajdziemy również domy wykonane w technologii tradycyjnej. Projekty domów murowanych zawierają ciekawe detale nawiązujące do stylu wiejskiego, a więc między innymi wejścia w formie ganków czy drewniane okiennice. Aby podkreślić subtelne nawiązania do natury, do wykończenia elewacji używa się okładziny imitującej kamień. Budynki murowane w stylu wiejskim cechują się nieskomplikowaną formą, dzięki czemu możliwe jest szybkie przeprowadzenie prac budowlanych.

Styl wiejski w architekturze
Styk wiejski nazywany jest także stylem rustykalnym. Charakterystyczną cecha takiego stylu jest powrót do tradycyjnych rozwiązań stosowanych w dawnych domach wiejskich. Wśród najważniejszych elementów stylistycznych stosowanych w tego typu projektach znajdują się między innymi te wykonane z naturalnego drewna i kamienia. Dotyczy to zarówno wykończenia elewacji, jak i wnętrza domu. Domy w stylu wiejskim i rustykalnym dają ogromne możliwości ciekawej aranżacji wnętrz. Takie domy z pewnością należą do tych najprzytulniejszych, dlatego są idealną propozycją dla tych, którzy marzą o spokojnym odpoczynku w gronie najbliższych.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria