Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym

Większość rodzin mieszkających w domach jednorodzinnych posiada chociaż jeden samochód. Parkowanie auta na podjeździe domu nie jest zbyt bezpieczne, dlatego najczęściej decydujemy się na garaż. Garaż nie tylko minimalizuje ryzyko kradzieży, lecz także pozwala chronić samochód przed działaniem czynników atmosferycznych. Właściciele większych działek często rezygnują z garażu znajdującego się w bryle budynku, decydując się na garaż wolno stojący. Garaż w osobnym budynku daje o wiele większe możliwości, ponieważ może służyć nie tylko do parkowania samochodu. Takie garaże świetnie nadają się bowiem na pomieszczenia gospodarcze. Chcąc zbudować garaż w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać projekt architektoniczny. Możemy skorzystać z gotowych projektów znajdujących się w katalogach pracowni projektowych lub zlecić wykonanie takiego opracowania samodzielnie wybranemu architektowi. Drugie rozwiązanie jest znacznie droższe oraz wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Gotowe projekty dostępne są od ręki i zapłacimy za nie zdecydowanie mniej. Dlaczego warto zdecydować się na wybudowanie garażu z pomieszczeniem gospodarczym? Czym kierować się przy wyborze projektu? Omówmy najważniejsze kwestie związane z projektami architektonicznymi garaży z pomieszczeniem gospodarczym.

Garaż z pomieszczeniem gospodarczym – dlaczego warto?
Przede wszystkim spójrzmy na to od strony praktycznej. Garaż w osobnym budynku może stać się prawdziwą ozdobą naszej posesji – oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni projekt. Garaże z pomieszczeniem gospodarczym mogą być wykonane zarówno w konstrukcji murowanej, jak i drewnianej, dlatego najlepiej wybrać taki, który będzie pasował stylistycznie do aranżacji działki – przede wszystkim do elewacji domu. W zależności od tego, na jaki typ konstrukcji się zdecydujemy, koszt takiej inwestycji będzie się od siebie różnił. Budowa garażu murowanego wiąże się zwykle z wyższą ceną inwestycji niż wzniesienie garażu drewnianego. Różnice pojawiają się także w zakresie długości trwania prac budowlanych – garaże drewniane w większości przypadków mogą być wybudowane szybciej. Jednak bez względu na to, na na jaką konstrukcję się zdecydujemy, w jednym i drugim przypadku warto rozważyć garaż z osobną częścią gospodarczą. Takie pomieszczenie idealnie nadaje się na miejsce do przechowywania sprzętu sportowego, narzędzi ogrodowych czy opon. Pomieszczenie gospodarcze w garażu pozwala nam na zaoszczędzenie miejsca w domu, które możemy zagospodarować na coś innego. Chyba każdy z nas zgodzi się, że lepiej przechowywać pewne rzeczy w garażu, niż w domu – przykładem mogą być rowery czy narzędzia. Wydzielone w garażu pomieszczenie gospodarcze można zaaranżować także na warsztat, co z pewnością przypadnie do gustu majsterkowiczom. Wśród projektów garaży z pomieszczeniem gospodarczym znajdziemy także budynki z poddaszem. Dodatkowa kondygnacja idealnie nadaje się do stworzenia w nim małej pracowni lub po prostu przydomowego składziku.

Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym
W ofercie pracowni architektonicznych znajdziemy szeroki wybór projektów garaży wolno stojących z częścią gospodarczą. Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym obejmują zarówno garaże jednostanowiskowe, jak i garaże z dwoma stanowiskami postojowymi. Charakterystyczną cechą tego rodzaju obiektów jest prosta bryła i uniwersalne rozwiązania estetyczne, dzięki czemu garaż wpasuje się w każde otoczenie. Prosta konstrukcja wpływa również na szybki czas realizacji prac budowlanych.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria