Dworek polski projekty

Projekty domów w stylu dworków polskich to od lat jedne z najczęściej wybieranych projektów architektonicznych. Takie domy nadal cieszą się sporą popularnością. Własna rezydencja za miastem od wieków jest symbolem życia w zgodzie z wielowiekowymi tradycjami. Domy nawiązujące do tradycyjnego dworku polskiego są przy tym niezwykle gustowne i eleganckie. Takie budynki stanowią idealne połączenie tradycji z nowoczesnością, dlatego są wybierane przez inwestorów ceniących sobie niebanalny styl oraz praktyczne rozwiązania architektoniczne. Dom w stylu dworku polskiego nierzadko staje się realizacją wieloletniego marzenia. Dlaczego warto zainteresować się takimi projektami? Spróbujmy przyjrzeć się temu bliżej.

Dworek polski – dla kogo?
Domy w stylu dworku polskiego najlepiej prezentują się na dużych działkach w otoczeniu przyrody. Zgodnie z tradycją, obok dworku szlacheckiego powinien znajdować się obszerny ogród. Z tego względu projektami dworków polskich najczęściej interesują się osoby dysponujące sporym gruntem. Takie domy możemy spotkać właściwie w każdej części kraju, najczęściej na terenach wiejskich. Dom w stylu dworkowym to idealna propozycja dla każdego, kto pragnie zamieszkać w naprawdę wyjątkowym miejscu, a jednocześnie cieszyć się w pełni funkcjonalnymi i praktycznymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Dworek polski – rozwiązania architektoniczne
Dom w stylu dworkowym od wielu lat jest synonimem dobrego smaku i subtelnej elegancji. Architekci przygotowujący projekty domów w stylu dworkowym uwzględniają tradycyjne rozwiązania stosowane w dworkach polskich. Stylistyka takich budynków jest bardzo spójna i doskonale komponuje się z otaczającą przyrodą. Bardzo ważną cechą dworków polskich jest symetria i odpowiednie proporcje. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jest stworzenie wejścia w formie ganku. To właśnie tu właściciel dworku szlacheckiego witał swoich gości i zapraszał ich do środka. Zadaszone wejście do domu zdobią klasyczne kolumny, co dodaje mu uroku, jak również jest bardzo praktyczne. Bardzo ładnie prezentują się także drewniane okiennice, które są subtelną ozdobą prostej elewacji. Dopełnieniem całości jest charakterystyczny dach – w dworkach polskich znajdziemy przede wszystkim eleganckie dachy kopertowe oraz efektowne dachy mansardowe. Jeśli interesuje nas projekt domu jednorodzinnego w stylu dworku polskiego, najlepiej zgłośmy się do renomowanej i sprawdzonej pracowni projektowej. Projekty dworków polskich to jedne z najbardziej skomplikowanych projektów – korzystając z usług profesjonalnego biura architektonicznego mamy pewność, że opracowanie powstało przy udziale prawdziwych ekspertów w zakresie nowoczesnego budownictwa.

Dworek polski projekty
Projekty domów jednorodzinnych w stylu dworku polskiego dotyczą głównie budynków o dużej powierzchni. Znajdziemy tu zarówno klasyczne domy parterowe z poddaszem, jak i okazałe wille. Domy parterowe to propozycja dla tych, którym zależy na szybkiej realizacji prac budowlanych. Dzięki obecności dodatkowej kondygnacji można w praktyczny sposób oddzielić od siebie część dzienną i część sypialną. Na parterze przewidziano stworzenie obszernego z którego wychodzi się bezpośrednio do ogrodu. Duża ilość przeszkleń sprawia, że salon jest wyjątkowo jasny i przestronny. Natomiast poddasze można zaaranżować na sypialnie i pokoje gościnne. Nowoczesne domy w styku dworkowym spełniają potrzeby współczesnej rodziny. Funkcjonalny układ pomieszczeń sprawia, że mieszkanie w takim domu to prawdziwa przyjemność.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria