Rozbudowa systemu do zarządzania ogrzewaniem

Dzisiejsze budownictwo stawia przede wszystkim na inteligentne i energooszczędne rozwiązania. Dla współczesnych gospodarstw domowych najważniejsze jest efektywne oszczędzanie energii. Stare urządzenia utrzymują jednakową temperaturę w całym domu, co często prowadzi do niepotrzebnych strat ciepła i przekłada się na wyższe rachunki. Wysoki komfort i redukcję kosztów możemy otrzymać dzięki elastycznemu różnicowaniu temperatury w pomieszczeniach za pomocą współczesnych rozwiązań technologicznych, jak sterowniki do systemów grzewczych.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne obsługi kotła sprawiają, że utrzymywanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu nie będzie uciążliwe, ani czasochłonne. Instalacja sterowników do zarządzania ogrzewaniem to sposób na to, aby w domu zawsze panowała optymalna temperatura, a wydatki nie wzrastały. Oto kilka sprawdzonych metod na to, aby w nowym sezonie grzewczym nasz system do zarządzania ogrzewaniem był jeszcze wygodniejszy w obsłudze i pozwolił nam zaoszczędzić więcej czasu i pieniędzy.

Kontroluj wszystko jednym urządzeniem
Producenci oferują nam dzisiaj urządzenia, które umożliwiają łatwą kontrolę temperatury we wszystkich pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu. Chodzi o panele nadrzędne, umożliwiające podgląd i edycję temperatury w całym domu, zarówno w przypadku ogrzewania grzejnikowego, jak też podłogowego. Urządzenia te przystosowane są do tego, aby zarządzać ustawieniami regulatorów pokojowych umieszczonych w innych pomieszczeniach w domu.

Różnicowanie temperatur w pomieszczeniach
Dobrym sposobem na zaoszczędzenie na ogrzewaniu jest różnicowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Pomogą nam w tym czujniki oraz regulatory pokojowe, a także siłowniki zaworów termostatycznych. Same sterownik do kotła nie wystarczą do maksymalnej redukcji kosztów, dlatego warto pomyśleć o rozbudowie systemu o regulatory pokojowe. Zapewniają one zarówno wygodę, jak też oszczędności. Należy podkreślić, że wiele modeli regulatorów pokojowych to urządzenia bezprzewodowe, a więc można je zamontować bez przeprowadzania generalnego remontu nawet w budynkach kilkudziesięcioletnich.

Ciepło na życzenie
Nikt nie lubi wracać do domu z wyjazdu i zastać chłód w mieszkaniu. Na szczęście można temu łatwo zaradzić, bez konieczności ogrzewania pomieszczeń całodobowo. Wystarczy montaż regulatora z funkcją Optimum Start, dzięki której sam nauczy się komfortu cieplnego domowników. Muszą oni określić, o jakiej godzinie ma zostać osiągnięta zadana temperatura, po czym regulator sam dobierze czas, kiedy należy załączyć kocioł po to, aby dogrzać pomieszczenie do danej temperatury w wyznaczonym czasie. Dzięki temu w trakcie naszych porannych rytuałów nie odczujemy przenikliwego chłodu.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria