Dziecięce łóżeczko – od planowania do zakupu

Gdzie szukać?

W epoce internetowych zakupów rodzice bardzo często poszukiwania rozpoczynają w sieci. Jest to świetna okazja, by zdobyć szereg przydatnych informacji, oglądnąć dostępne na rynku modele i zapoznać się z ich funkcjami. Spokojnie możemy zastanowić się, czy przydatna będzie dodatkowa szuflada, będąca wyposażeniem niektórych modeli, oraz przemyśleć wielkość łóżeczka, dostosowując ją do wielkości dziecięcego pokoju i jego aranżacji. Łatwo również porównać orientacyjne ceny. W internecie wybór będzie na pewno dużo większy niż w przypadkowym sklepie z artykułami dziecięcymi, ale zdobytą w ten sposób wiedzę rodzice mogą wykorzystać również dokonując tradycyjnych zakupów. Wielu na pewno doceni możliwość samodzielnego sprawdzenia stabilności łóżeczka, czy jakości wykonania detali, które będą decydować o bezpieczeństwie dziecka. Należy wziąć pod uwagę aktywność dziecka, które będzie ciekawe każdego elementu. Łóżeczko będzie dla niego także pierwszym placem zabaw i miejscem, w którym podejmie próby siadania i wstawania, jakość konstrukcji i jej wytrzymałość mają więc niebagatelne znacznie.

 

Jaki model wybrać?

Wybór konkretnego łóżeczka to zawsze sprawa bardzo indywidualna. Podstawowymi kryteriami, którymi kierują się rodzice, są z pewnością funkcjonalność i stabilność, ale nie można zapominać o takich czynnikach, jak cena czy estetyka. Z jednej strony warto zwrócić więc uwagę na przykład na wyjmowane szczebelki, z drugiej na jakość farb, którymi zostało wykończone. Jeśli chcemy, by łóżeczko służyło nam dłużej, warto pomyśleć nad nieco większym rozmiarem i zdejmowanym bokiem, wówczas może ono stać się wygodnym tapczanikiem dla półtorarocznego czy dwuletniego malucha.

Samo łóżeczko to jednak dopiero część niezbędnych zakupów. Jego integralną częścią jest materac, który ma wpływ nie tylko na wygodę dziecka, ale również jego zdrowie, stanowi bowiem podparcie dla kręgosłupa. Warto pomyśleć także nad śpiworkiem – może się okazać, że będzie to lepsze rozwiązanie niż koc czy kołdra, które maluch może z łatwością w nocy odsunąć na bok.

 

Łóżeczko w dziecięcym pokoju

Kąt przeznaczony dla malucha z pewnością szybko zapełni się akcesoriami i zabawkami, wcześniej jednak należy zadbać nie tylko o wybór odpowiednich mebli, ale również ich ustawienie. Wiele zależy od wielkości dziecięcego pokoju albo miejsca w innym pomieszczeniu, które możemy przeznaczyć na rzeczy dziecka. Warto jednak pamiętać, że niewskazane jest ustawianie łóżeczka w sąsiedztwie źródeł ciepła lub bezpośrednio przy oknie, co mogłoby wiązać się ze zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą. Dla malucha ważne jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego warto, by ze swojego łóżeczka mogło widzieć drzwi wejściowe.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria