Szukasz projektu domu szkieletowego? Znajdziesz je w biurze KB Projekt

Domy szkieletowe są bardzo popularne. Dlaczego? To stosunkowo tania technologia, która pozwala do maksimum skrócić czas budowy domu. Dlatego osoby, którym zależy na czasie często szukają projektów domów szkieletowych, szczególnie gdy dysponują ograniczonym budżetem. Może jednak z tego właśnie powodu domy szkieletowe nie mają najlepszej prasy. Często kojarzone są z tak zwanymi domkami kanadyjskimi, pojawiają się opinie, że w technologii szkieletowej można zbudować domek rekreacyjny, a nie solidny dom całoroczny, w jakim zamieszkamy z rodziną. Jak wygląda prawda na temat domów szkieletowych?

Zacznijmy od tego, że istotnie technologia ta ma swoje wady. Przede wszystkim domy budowane w tej technologii szybko się nagrzewają i równie szybko wychładzają, co może być niekomfortowe dla mieszkańców. Poza tym, aby zbudować taki dom trzeba mieć od razu zgromadzone wszystkie środki – wiele osób woli budować dom powoli, sukcesywnie gromadząc fundusze. Także akustyka w tego rodzaju budynkach pozostawia wiele do życzenia. A zalety? Dom taki zbudujemy szybko, tanie, prace można prowadzić nawet zimą. Wbrew pozorom mamy też duże możliwości aranżacyjne, bo dom może być z zewnątrz wykończony różnego typu materiałami. Także same projekty domów szkieletowych są bardzo różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zajrzyjmy na przykład do oferty domów szkieletowych biura architektonicznego KB Projekt. Oto kilka interesujących propozycji.

Projekty domów szkieletowych
Projekt domu OMAN 2 to dowód na to, że dom zbudowany w technologii szkieletowej może wyglądać nowocześnie i stylowo. W tym przypadku efekt ten uzyskano stosując duże przeszklenie na elewacji ogrodowej. Dzięki temu projektanci uzyskali modny obecnie efekt płynnego połączenia wnętrza domu z jego otoczeniem – szklana ściana sprawia, że zieleń zagląda do wnętrza, tworząc z salonu prawdziwą oazę spokoju idealną do wypoczynku. Także zimą odpoczynek z widokiem na zaśnieżony ogród będzie prawdziwą przyjemnością.

Dom ten jest średniej wielkości, jego powierzchnia użytkowa wynosi sto siedemdziesiąt sześć metrów kwadratowych, co czyni go atrakcyjną propozycją dla rodzin z dziećmi, choć oczywiście przestrzeń tę można też zaaranżować inaczej. Na parterze projektanci zaplanowali część dzienną. Salon z jadalnią zajmują blisko czterdzieści metrów – to przestrzeń dająca duże możliwości aranżacyjne. Obok kuchni znajduje się niewielka spiżarnia ułatwiająca organizację systemu przechowywania w domu. Na tej kondygnacji usytuowany jest też odrębny pokój. W zależności od potrzeb oraz liczby domowników może on stanowić pokój gościnny, gabinet albo pracownię lub też sypialnię gospodarzy, jeśli na poddaszu chcą oni umieścić wyłącznie sypialnie dziecięce. Całości dopełniają pralnia i garderoba – dom ten zaprojektowany jest tak, by życie w nim było wygodne, a przestrzeni nie trzeba było zagracać nadmiarem mebli, dzięki pomieszczeniom gospodarczym jest to ułatwione.

Na poddaszu znajduje się spora łazienka oraz trzy pokoje. Na etapie prac nad projektem możliwe jest usunięcie ścian działowych, by stworzyć jedną otwartą przestrzeń – wszystko zależy od potrzeb mieszkańców.

Projekt domu TIAMONA 2 to kolejny przykład interesującej realizacji architektonicznej w technologii szkieletowej. Jest to parterowy dom o powierzchni użytkowej nieco ponad sto metrów kwadratowych. Interesujący wygląd nadaje mu wyodrębniona z bryły głównej część gospodarcza z dwustanowiskowym garażem. W środku przestrzeń rozplanowano tak, by na jednym poziomie wyodrębnić funkcjonalnie część dzienną i dostępną dla gości od części prywatnej przeznaczonej wyłącznie dla domowników. Przestronny salon ma wraz z jadalnią trzydzieści metrów kwadratowych, może być powiększony o kuchnię w formie aneksu, jednak kuchnia może mieć też postać osobnego pomieszczenia. Mamy tam także niewielki gabinet oraz dwie komfortowe sypialnie. Warto też pamiętać, że w KB Projekt możemy zawsze wprowadzać modyfikacje do projektu, na przykład usuwając i dodając ściany działowe, by lepiej dopasować aranżację przestrzeni do naszych potrzeb.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria