Estetyczna instalacja korytka oraz listwy instalacyjne

Z pewnością nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy znajdowałeś się w jakimś budynku, gdzie nieestetycznie wystawały kable ze ścian i pięły się po nich w różnych kierunkach. Wygląda to bardzo nieelegancko i po prostu brzydko. Nawet, jeśli pomieszczenie byłoby pięknie urządzone, to taka sieć kabli niszczy cały efekt. Jednak nie każdy wie, jak dużą rolę w wyglądzie każdego domu pełni estetyka, ponieważ na swojej drodze spotykamy takich ludzi, których ta kwestia nie obchodzi lub im to wcale nie przeszkadza. Niekiedy, nawet pomalowanie takich kabli tą samą farbą, co ściany, może już dużo zmienić w wyglądzie. Jest to jednak jednak z najprostszych rozwiązań. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrza prezentowały się doskonale i zachwycały wszystkich bez wyjątku, musimy się postarać o wszelkie detale.

Przypuśćmy, że u nas w domu wszystkie kable są ładnie pochowane w ścianach, ale masz za mało gniazdek i chcesz rozbudować instalację. Masz jednak świadomość, że takie działania wiążą się z kuciem ścian, wierceniem, zrywaniem tapet i ogólnym bałaganem. Jak więc powiększyć instalację bez potrzeby robienia takiego zamieszania?

Listwy instalacyjne

Ten pomysł możemy zastanowić, kiedy przeprowadzamy niewielki remont i chcemy przy oazji powiększyć instalację elektryczną. Montowane są one, jako cokołowe listwy podłogowe. Instalujemy przy ścianie zastępując nimi stare listwy drewniane. Takie listwy, wykonane z PCV są świetną skrytką na wszelkiego rodzaju kable. Na naszym rynku możemy także spotkać listwy pionowe, które niezbędne są, jeśli chcemy poprowadzić kabel do włącznika oświetlenia, który ma być niewidoczny. Mogą one być instalowane przylegająco do drzwi, a konkretnie do framugi.

Korytka instalacyjne

Są one większe niż listwy instalacyjne, ponieważ muszą w sobie zmieścić nieco więcej wyposażenia. Wkładamy do nich nie tylko kable, ale także wykorzystujemy do montażu wyłączników, gniazdek itp. dzięki ich zastosowaniu możemy np. nad stołem w garażu wyposażyć pomieszczenie w dodatkowe gniazdka. Nie możemy także narzekać na małą ilość ich kolorów, ponieważ do wyboru mamy całą kolekcję różnych barw. Producenci zadbali także o wymagających klientów, którzy nie zadowolą się tworzywem PCV, są, więc produkowane z różnych tworzyw w tym również z aluminium.

Jeśli zależy Ci na estetyce to nie zostawiaj kabli na wierzchu, ale użyj do ich ukrycia wyżej wymienionych produktów. Dzięki temu, nie będziesz musiał rozwalać większości ścian, aby zamontować więcej gniazdek.

 

 

 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria