Jaki wybrać stolik do pokoju dziecięcego?

Każde dziecko marzy o własnym pokoju, łóżku, biurko oraz stoliczku. Dzięki temu już od najmłodszych lat nasze pociechy mogą uczyć się tego jak gospodarować własną przestrzeń, sprzątać pokój i dbać o swoje przedmioty. Jednak osobami, które urządzają i decydują o wyglądzie pokoju, przy pierwszych latach życia dziecka są właśnie rodzice. Dlatego też powinni oni zadbać o przygotowanie specjalnego kącika ze stolikiem dla swojej pociechy, ponieważ dzięki temu dziecko będzie miało swój własny kąt, który będzie łatwiejszy do utrzymania go w porządku. Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki stolik wybrać do dziecięcego pokoju oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie to zapraszam do lektury tego artykułu!

Dopasowanie stolika do pokoju dziecka
Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie będzie zastosowanie stolika, który planujemy kupić. Pamiętajmy o tym, że inaczej wygląda oraz z całkiem innych materiałów skonstruowany będzie stolik przeznaczony do malowania, karmienia, zabawy czy do ogrodu. Zacznijmy więc od stolika do zabawy dla dziecka. Tutaj godny polecenia na pewno będzie klasyczny drewniany albo plastikowy stolik, przy którym nasza pociecha będzie mogła sobie spokojnie usiąść i zająć się układaniem klocków, puzzli czy też malowaniem kolorowanki. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, aby nasz stolik posiadał szuflady oraz schowki na zabawki naszego dziecka oraz wszelkie przybory do malowania, kredki, puzzle czy klocki. Ciekawym rozwiązaniem są także coraz częściej pojawiające się na rynku tak zwane stoliki wielofunkcyjne lub edukacyjne. Cechuje je między innymi to, że dołączone do nich są tablice, które mogą służyć za blat lub specjalne klocki. 

Czym się kierować przy wyborze stolika do pokoju dziecięcego?
Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany będzie stolik. Tutaj dobrą inwestycją będzie na pewno stolik drewniany, który owszem, jest droższy, ale także będzie on o wiele bardziej trwały, więc wystarczy nam na dłużej. Niestety jednak o wiele trudniej jest nam go czyścić, będziemy potrzebować do tego specjalnych środków. Jednak dużym atutem drewnianych stolików jest to, że możemy wybrać bardzo ładne modele spośród rzeźbionych oraz ręcznie malowanych stoliczków. Ponadto na taki stolik da się nakleić kolorowe aplikacje, które pokazują ukochane zwierzątka lub ulubionych bohaterów naszych dzieci. Oczywiście wybór plastikowego stolika to również nie jest zła opcja, ponieważ jest on dość łatwy w czyszczeniu i jest bardzo szeroki wybór kolorów oraz wzorów takich stolików, ale pamiętajmy jednak, że to wciąż jest sztuczny plastik, który nie jest najzdrowszy w szczególności dla małego dziecka.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria