Szukasz projektu garażu? Oto najciekawsze rozwiązania od KB Projekt

Obecnie większość projektów domów tworzona jest tak, by garaż znajdował się w bryle budynku. Obszerne garaże zwykle są co najmniej dwustanowiskowe, zawierają też często dodatkową przestrzeń, gdzie możemy zaaranżować na przykład domowy warsztat, zwykle też obok znajdują się inne pomieszczenia gospodarcze. Garaż w bryle budynku pozwala też na wygodny dostęp do samochodu bez konieczności ubierania się wychodzenia na zewnątrz. To wygodne szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę nasz klimat i to, jak często mamy do czynienia z opadami i brzydką pogodą. Garaż zespolony z głównym budynkiem oznacza tez oszczędność miejsca. Na niewielkiej działce jest to szczególnie ważne. Garaż połączony z domem może być całkowicie w zarysie jego bryły, a może być częścią wyodrębnioną architektonicznie, co często daje efekty ciekawe wizualnie.

Są jednak sytuacje, gdy potrzebujemy garażu jako osobnego budynku. Kiedy? Na przykład w sytuacji, gdy kupujemy dom na rynku wtórnym i pochodzi on z czasów, gdy garaże połączone z domem należały do rzadkości. Kupując stary dom możemy więc być postawieni przed koniecznością zaplanowania osobnego miejsca do przechowywania samochodu, jeśli nie chcemy, by auto parkowało po prostu przed budynkiem. Także gdy dysponujemy rozległą działką warto wziąć pod uwagę projekt domu bez garażu, a sam garaż umieścić w oddaleniu od domu. To znakomite rozwiązanie szczególnie, gdy chcemy połączyć miejsce do parkowania samochodu z warsztatem. Dla pasjonatów majsterkowania to sposób na to, by oddawać się swojemu hobby w sposób nieuciążliwy dla pozostałych domowników. Garaż oddzielony od głównego budynku może też posiadać sporą część do przechowywania np. sprzętu sportowego i rekreacyjnego czy narzędzi gospodarczych. Warto też pamiętać, że osobny garaż jest tańszy niż zespolony z budynkiem, bo możemy zaoszczędzić na kosztach ocieplania go.

Jeśli szukamy projektu garażu oddzielonego od domu, z pomocą przychodzi nam biuro architektoniczne KB Projekt. Oto ich propozycje garaży.

Projekty garaży
Projekt LZG-100 to budynek garażowy o powierzchni użytkowej pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Jest to garaż dwustanowiskowy bez podpiwniczenia. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sytuacjach, gdy chcemy mieć niewielki garaż na dwa samochody bez dodatkowej przestrzeni warsztatowej czy do przechowywania. Jednocześnie nieduża kubatura budynku sprawia, że bez trudu wkomponujemy go nawet w średniej wielkości działkę. Oczywiście jeśli posiadamy tylko jeden samochód z powodzeniem możemy wykorzystać druga część garażu do przechowywania np. rowerów, nart czy innego typu sprzętów. Projekt ten można wiec dostosować do potrzeb swojej rodziny. Co ważne, jest on prosty i bezpretensjonalny, dzięki czemu nie dominuje stylistycznie na działce i pasuje do różnego typu budynków głównych. Dzięki możliwości wykończenia elewacji w różny sposób mamy możliwości dopasowania go kolorystycznie do aranżacji całego założenia domu i ogrodu.

KB Projekt tworzy też projekty garaży przeznaczone do użytku w firmie. Po kodem K-99 znajdziemy znakomity projekt wiaty połączonej z magazynem zewnętrznym. Ma on ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Co ważne, realizacja tego projektu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Obiekt ten sprawdzi się w wielu firmach. Jest nienarzucający się pod względami estetycznymi, prosty i funkcjonalny.

Projekt LZG-89 to budynek garażowy wolnostojący o powierzchni użytkowej ponad stu metrów kwadratowych. Jest parterowy, jego przestrzeń podzielono na dwustanowiskowy przestronny garaż oraz sporą część gospodarcza. Dzięki temu projekt ten jest idealny dla osób, które potrzebują więcej miejsca do przechowywania, na przykład dla większej rodziny. W części gospodarczej bez trudu zaaranżujemy też domowy warsztat, więc projekt ten docenia także majsterkowicze, którzy potrzebują miejsca na swoje hobby czy wręcz niewielką działalność typu DIY. Garaż ma prostą i estetyczną bryłę, dzięki czemu pasuje wizualnie do różnego typu domów jednorodzinnych. To projekt bardzo uniwersalny, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria