Oświetlenie miejscowe w kuchni – jakie wybrać?

Kuchnia to miejsce, które posiada wiele zakamarków oraz specjalnych miejsc, które powinny być naprawdę dobrze oświetlone. Światła miejscowe to światła, które doskonale sprawdzają się, aby odpowiednio doświetlić niektóre fragmenty tego pomieszczanie, ponieważ są one wyłączane oraz włączane zupełnie niezależnie od lampy ogólnej. Poza tym plusem świateł miejscowych jest to, że są jaśniejsze, a także lepiej i wyraźniej oświetlają daną przestrzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat miejscowego oświetlenia w kuchni zapraszam do lektury tego artykułu!

Jakie miejsca w kuchni warto oświetlić miejscowo?

Przede wszystkim miejscem w kuchni, które powinno być dobrze oświetlone musi być bardzo często używany przez nas stół kuchenny. Jest to przestrzeń w której każdego dnia przygotowujemy potrawy oraz miejsce, gdzie spożywamy posiłki – dlatego tak ważne jest, aby był on dobrze oświetlony. Poza stołem miejscami, które powinni być dobrze oświetlone przez lampy miejscowe są kuchenka gazowa lub elektryczna, blat roboczy oraz zlewozmywak. Tutaj myjemy naczynia, kroimy, gotujemy, pieczemy i smażymy – do tych wszystkich czynności niezbędne nam jest odpowiednie oraz dobre oświetlenie. 

Jakie lampy umieścić nad stołem?

Na pewno ciekawym i dobrym rozwiązaniem będzie zamocowanie dodatkowej lamp sufitowej tuż nad naszym stołem kuchennym. Jeśli posiadamy kuchnie, która jest dużej wielkości to coraz bardziej popularne staje się montowanie do sufitu po prostu dwóch lamp naraz. Jedna lampa to taka, która będzie posiadała regulowana wysokość, dzięki czemu będzie ona świeciła tylko nad tą częścią jadalnianą, w której znajduje się nasz stół. Natomiast druga lampa ta centralna powinna znajdować się na samym środku i ma ona za zadanie zapewnić nam światło rozproszone, które będzie doświetlało nam całe pomieszczenie. Modne staje się również obniżanie sufitu nad stołem kuchennym, ponieważ dzięki temu lampa, która będzie wisiała tuż nad naszym stołem będzie poza funkcją praktyczną pełniła rolę także ozdoby dla całego pomieszczenia. Sprawi to na pewno, że nasza kuchnia będzie o wiele bardziej charakterystyczna oraz nowoczesna. Natomiast w przypadku, gdy posiadamy niedużą kuchnie to zamiast zamontowanie dodatkowej lampy wiszącej lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie na przykład w kinkiet, który można zamontować na ścianie tuż nad stołem. Tutaj dodatkowym atutem będzie kupno kinkietu, który jest wyposażony w regulowany kąt padania światła.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria