Projekt instalacji - co powinien zawierać?

Każdy z nas wie, jak ogromną rolę w całym domu odgrywa instalacja elektryczna. Jest to podstawowy, który zapewnia działanie całemu budynkowi. Instalacja elektryczna jest potrzebna nie tylko po to, aby działały nam wszelkie sprzęty, świeciło światło, ale także w wielu domach odpowiedna także za ciepło w pomieszczeniach oraz gorącą wodę w kranie. Jest ona jednak bardzo niebezpieczna, jeśli nie jest odpowiednio użytkowana. Każdy, kto korzysta z prądu, powinien wiedzieć jak duże zagrożenie może on niekiedy za sobą nieść. Powinniśmy zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości podczas korzystania z urządzeń elektrycznych przez nasze dzieci. Bardzo często nastolatkowie, nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób wkładają wtyczki do gniazdka, a korzystając z przeróżnych urządzeń mają mokre ręce. Także maluszki, mogą narazić się na zagrożenie ze strony prądu, ponieważ zazwyczaj bardzo są zainteresowane zawartością gniazda oraz jego reakcją, kiedy włożą do niego paluszek, aby zabawkę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zachować bezpieczeństwo, powinieneś nie tylko zabezpieczyć gniazdka przed małymi dziećmi, wytłumaczyć starszym jak korzystać z urządzeń, które wykorzystują energię elektryczną, ale także samemu zadbać o unikanie zagrożenia. Najlepszym sposobem za podstawową ochronę zdrowia i życia domowników, jest odpowiednie zaplanowania całej instalacji. Dzięki temu, będziesz po kolei wiedziała, co robić, a w razie jakichś nieprawidłowości łatwo znajdziesz uszkodzenia.

Każdy dom, posiada indywidualny projekt instalacji. Jeśli będzie on dobrze wykonany, a dodatkowo instalacja będzie według niego zamontowana to mamy gwarancje pełnego bezpieczeństwa. Kto zajmuje się planowaniem instalacji? Jeśli myślałeś, że możesz zrobić to sam, to się mylisz. Możesz to zrobić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy posiadasz uprawnienia do takich zadań. Jeśli takowych nie masz, powinieneś postarać się o elektryka, który się wszystkim zajmie.  

Gniazda wtykowe – odpowiednia ilość

Jeśli podczas kończenia prac remontowych okaże się, że elektryk nie był odpowiednio doświadczony i dom jest wyposażony w zbyt małą ilość gniazd wtykowych, może się okazać, że dojdzie do przeciążenia, które spowodowane jest zbyt dużej ilości urządzeń do jednego gniazda. Jeśli do takiej sytuacji nie chcemy dopuścić, musimy pamiętać, że w każdym pokoju powinno się znajdować minimum 3 gniazda, a w kuchni 7 – 9. Zwróć także uwagę na szczelność gniazd w łazience, aby woda nie miała możliwości się od nich dostać.

 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria