Szukasz projektu domu piętrowego?

Domy piętrowe to projekty, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele osób twierdzi nawet, że cały urok domów jednorodzinnych polega na tym, że posiadają one więcej niż jedną kondygnację – tym dom różni się na przykład od klasycznego jednopoziomowego apartamentu o podobnej powierzchni. Warto przy tym zaznaczyć, że dom piętrowy nie musi być wcale wielki – w ofercie biura architektonicznego KB projekt znajdziemy projekty domów piętrowych o powierzchni nieco przekraczającej sto dwadzieścia metrów.

Dlaczego warto wybrać projekt domu piętrowego?
Jeśli porównamy domy o tej samej powierzchni, ale różnej liczbie kondygnacji okaże się, że dom piętrowy jest zdecydowanie bardziej energetyczny niż analogiczny dom parterowy. Dlaczego? Zupełnie inaczej funkcjonuje ogrzewanie, jeśli mamy do czynienia z budynkiem piętrowym, łatwiej ogrzać pomieszczenia i utrata ciepła jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego domy energooszczędne oraz pasywne zwykle mają zwartą i piętrową bryłę.

W domu piętrowym łatwiej też o funkcjonalny podział przestrzeni na część dzienną i dostępną dla gości oraz prywatną. Zwykle na parterze urządza się część dzienną z obszernym salonem, częścią jadalnianą oraz kuchnią, niekiedy na tym poziomie zaplanowana jest też sypialnia gościnna albo gabinet czy pracownia. Na piętrze znajdują się natomiast sypialnie oraz łazienka i garderoby. W przypadku większej rodziny możliwy jest też podział, w którym piętro to część wyodrębniona dla dzieci, podczas gdy sypialnia rodziców znajduje się na parterze. Są też projekty, w których piętro czy poddasze to niemal samodzielna jednostka mieszkalna z mini aneksem kuchennym To idealne rozwiązanie na przykład dla starszego nastolatka czy studenta, który chce mieszkać w domu rodzinnym, a jednocześnie potrzebuje też prywatnej przestrzeni. Oczywiście kondygnacje mogą mieć też zupełnie inne funkcje, w zależności od potrzeb. Są projekty, które zakładają np. umieszczenie na poddaszu przestrzeni rekreacyjnej z kinem domowym, konsolą barkiem itp.

Powyższe atuty nie oznaczają jednak, że domy piętrowe nie mają wad. Na pewno wymagają bardzo przemyślanego rozplanowania przestrzeni oraz takiego rozmieszczenia przedmiotów, żeby nie trzeba było ciągle biegać po schodach. Także same schody należy zaprojektować tak, by były funkcjonalne, estetyczne i nie zabierały nadmiernie przestrzeni – mogą być umieszczone w odrębnej klatce schodowej lub przeciwnie – znajdować się w centrum mieszkania i stanowić jego kulminacyjny punkt.
Świetny projekt domu piętrowego od KB Projekt

Projekt domu DZIAŁOSZYN to propozycja dla osób, które szukają średniej wielkości piętrowego domu o nowoczesnym i niebanalnym wyglądzie. Bryła tego budynku jest prosta, jednak wyróżniają ją nietypowe rozwiązania i detale oraz zastosowanie zaokrągleń, które tworzą nieco opływowy kształt. To dom, który będzie się wyróżniał, nie dominując jednak nad otaczającą go przestrzenią. Powierzchnia użytkowa tego domu to sto pięćdziesiąt pięć metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach. Wnętrze rozplanowano w sposób przemyślany, dzięki czemu mieszkanie w tym domu jest komfortowe. Klatę schodową łączącą piętra umieszczono w półokrągłym wysuniętym elemencie, dzięki czemu nie zajmuje ona przestrzeni w środku, a z zewnątrz budynek zyskuje interesujący element.

Pierwsza kondygnacja to piwnica o powierzchni nieco ponad stu metrów kwadratowych. Poza pomieszczeniami gospodarczymi zaplanowano tam także salę gimnastyczną, pomieszczenie wypoczynkowe łazienkę oraz saunę i barek. Na parterze znajduje się część dzienna – przestronny salon z jadalnią i kuchnią oraz niewielki gabinet. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie, garderobę oraz łazienkę, a więc część prywatną. Pomieszczenia są dobrze doświetlone dzięki świetlikowi na stropodachu.

Działoszyn to dom, który świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach – może stanowić przestrzeń dla większej rodziny, jest wygodny także dla osób, które potrzebują w domu miejsca do pracy, bo na przykład prowadzą swoją firmę. Jego niebanalny wygląd natomiast na pewno przypadnie do gustu miłośnikom dobrej architektury.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria