Oświetlenie punktowe podwieszanego sufitu - co należy wiedzieć?

​Oświetlenie punktowe montowane w sufitach podwieszanych zyskuje coraz większą popularność. Przez jednych traktowane jest jako gadżet i nowoczesny design, a przez innych jako najbardziej wydajne źródło światła. Co powinieneś wiedzieć na temat punktowego oświetlenia sufitów podwieszanych? Zapraszamy do lektury.

Jakie oświetlenie wybrać?

Na rynku mamy masę lamp, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w sufitach podwieszanych. Lampy halogenowe należą do zdecydowanie najpopularniejszych. Mają wyższą sprawność niż zwykłe żarówki, ale należy je odpowiednio zamontować. Dają białe światło, a ich żywotność przekracza 5000 godzin. Nieco mniej, choć również popularne są listwy led. Są energooszczędne i całkiem proste w montażu. Nie wszystkie listwy wymagają osobnego transformatora i można nimi sterować przy pomocy pilota. Stosowane głównie ze względu na niski pobór mocy i efektywny design.

Żarówki punktowe LED to kolejna propozycja. Są bardzo łatwe w montażu i powodują specyficzną atmosferę w pomieszczeniu. Nie służą do intensywnego oświetlenia, dlatego warto je stosować w sypialni lub łazience. Ostatnią propozycją są spoty, czyli lampy elektryczne. Można nimi eksponować poszczególne elementy wykończenia lub dekorację. Montuje się je sprawnie i szybko.

Wybór należy do Ciebie

Jeśli nie zależy Ci na mocnym świetle, to wybierz żarówki punktowe LED. Jeśli lubisz nowoczesny design i cenisz sobie dobre światło, to wybierz lampy halogenowe. Listwy led będą się doskonale sprawdzać w pomieszczeniach reprezentatywnych, ale wybór należy do Ciebie. My radzimy, abyś nie oszczędzał na oświetleniu i wybierał takie lampy, które gwarantują minimum 10 000 godzin pracy.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria