Jak zaprojektować i wykonać instalację elektryczną w mieszkaniu cz.1

​Nie jest ważne czy posiadamy lokal, który jest już starszy czy tez bierzemy się za wynajem nowego mieszkania, ponieważ zarówno w jednym jak i w drugim przypadku powinniśmy sprawdzić instalację elektryczną. Ma to bardzo istotne znaczenie zarówno dla mieszkańców danego lokalu jak i całego budynku. Jeśli instalacja jest nie sprawna jej używanie jest bardzo niebezpieczne i ryzykowne zarówno dla naszego zdrowia jak i życia. Może ona spowodować pożar, co również stanowi ogromne zagrożenia dla wszystkich osób zamieszkujących budynek.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jak powinna wyglądać prawidłowa i bezpieczna instalacja elektryczna? Przede wszystkim, ważne jest, aby posiadała ona bezpieczniki, które w razie przeciążenia jedynie odskoczą w innym kierunku, a nie spowoduje to żadnych szkód. Bardzo ważną rzeczą, są także wyłączniki różnicowoprądowe oraz ochronniki przeciwprzepięciowe. Takie wyposażenie posiada instalacja, która prawidłowo wykonana, a także spełnia współczesne wymagania komfortu oraz bezpieczeństwa.

Niezbędny fachowiec

Zarówno montaż, jak i cała instalacja elektryczna nie powinna być wykonywana przez amatorów po kosztach, ale przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności. Tylko osoby, które znają się na swoim zawodzie oraz mają codziennie do czynienia z elektryką, wiedzą, w jaki sposób zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, który mógłby zostać zachwiany przez nieprawidłowości w ogólnym schemacie instalacji oraz źle dobrany sprzęt wraz z jego elementami.

Budowa instalacji

Zanim w ogóle zostaną wykonane jakiekolwiek działania względem instalacji, najpierw powinniśmy zadbać o to, aby wszelkie czynności poprzedzał dokładny plan całego schematu instalacji. Musimy, więc wiedzieć jeszcze na etapie jej zakładania, jakie sprzęty elektryczne będą w domu używane. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy określić potrzebna ilość gniazdek, które powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Jeżeli chcemy w przyszłości uniknąć ponownej przebudowy całej instalacji powinniśmy wziąć pod uwagę różne możliwości jak na przykład przyszły zakup zmywarki i innych bardziej nowoczesnych sprzętów. 

 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria