Krzesło do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Pokój dziecka to jego centrum zabaw, ale także i nauki. Czytanie książek, pisanie, rysowanie – są to czynności, które zazwyczaj wykonujemy na siedząco – dlatego tak ważne jest, aby w trakcie tych zajęć zachować odpowiednią, siedzącą postawę. Dzięki temu nasza pociecha uniknie w przyszłości problemów z kręgosłupem oraz wadą postawy – dlatego nie ma co oszczędzać na kupnie krzesła dla naszego dziecka. Oczywiście taki zakup należy dobrze przemyśleć oraz dowiedzieć się trochę więcej na ten temat. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze krzesła do pokoju dziecięcego. Zapraszam do lektury!

Krzesła dla nastolatków
Jeśli mamy w domu na trzynastoletnie lub starsze dziecko to musimy kupić im odpowiednie, dopasowane do ich wzrostu krzesło. W sklepie spotykamy się z bardzo dużym wyborem jeśli chodzi o kolor, wzór, rodzaj oraz funkcjonalność takiego krzesła. W przypadku, gdy nasze dziecko posiada bardzo duże biurko to dobrym zakupem będzie dla niego fotel na kółkach, ponieważ pozwoli on mu na poruszanie się swobodnie po całym pokoju bez potrzeby wstawania, na przykład po to, aby zdjąć coś z pobliskiej szafki. Obecnie projektanci mebli prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych modeli, więc spokojnie znajdziemy w sklepie krzesło stylizowane na fotel w samochodach rajdowych czy fotel pilota w samolocie czy z motywem postaci ze znanych komiksów oraz filmów. Jest w czym przebierać, wszystko zależy więc od nas oraz stylizacji pokoju naszej pociechy.

Funkcyjne krzesło dla Twojego dziecka!
Kupując fotel do biurka dla naszego dziecka powinniśmy pamiętać o tym, aby był on ergonomiczny, czyli dopasowany do wzrostu oraz budowy ciała naszej pociechy. Dlatego powinniśmy przywiązać dużą uwagę do tego jaka jest waga oraz wzrost naszego dziecka – i kierując się tymi danymi dostosować do nich zakup krzesła do pokoju swojego dziecka. Przede wszystkim przy wyborze fotela do biurka dla naszej pociechy powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby między blatem stołu, a górną powierzchnią ud dziecka było wystarczająca ilość przestrzeni, która pozwoli mu na swobodne poruszanie nogami. Ponadto musimy zadbać o to, aby kręgosłup naszej pociechy był podparty od łopatek aż do okolicy lędźwiowej – ważne więc jest, aby krzesło posiadało wysokie oparcie. Warto zwrócić uwagę także na to, aby stopy dziecka płasko oraz swobodnie opierały się o podłogę, natomiast krawędź siedziska nie uciskała ud dziecka – zanim więc dokonamy zakupu weźmy ze sobą naszą pociechę i poprośmy ją, aby usiadła na krześle i sprawdziła, czy jest wystarczająco dopasowane oraz wygodne. 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria