Dziecięce łóżeczko w niewielkim mieszkaniu

Przygotowania dziecięcej wyprawki rozpoczynają się na długo przed przyjściem na świat malucha. Ubranka, pieluszki, kosmetyki pielęgnacyjne należą do drobnych, choć nie mniej ważnych zakupów. Największym wyzwaniem wydaje się jednak wybór łóżeczka czy wózka, które będą służyć najdłużej i należą do największych jednorazowych wydatków.

Wybór dziecięcego łóżeczka często ograniczają warunki panujące w mieszkaniu i metraż dziecięcego pokoju. Najpopularniejsze drewniane łóżeczka ze szczebelkami nie zawsze wydają się rodzicom dobrym rozwiązaniem. Gdzie zatem szukać alternatywy?

 

Małe i przytulne kołyski

Ten typ dziecięcego łóżeczka charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki temu kołyski są łatwe do przeniesienia i sprawdzają się nawet w niewielkiej przestrzeni. Do największych plusów należy zaliczyć również łagodne bujanie, które pomaga uspokoić płaczące dziecko. Trzeba zdawać sobie sprawę również z wad, jakie niesie za sobą zakup kołyski – najpoważniejszą będzie z pewnością fakt, iż posłuży dziecku zaledwie przez kilka miesięcy. Maluch szybko rośnie i zaczyna wykonywać coraz więcej ruchów – podejmuje pierwsze próby siadania i wstawania, wówczas należy uznać, że kołyska nie jest już wystarczającym rozwiązaniem.

 

Kosze Mojżesza

To niewielkie łóżeczka w formie koszyka, najczęściej wykonane z wikliny. Ich zalety to niewielkie rozmiary, lekkość i mobilność, dzięki której łatwiej kontrolować dziecko podczas snu, można bowiem ustawić łóżeczko w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Kosze często posiadają specjalne przenośne stelaże, ale można kłaść je również bezpośrednio na podłodze. Naturalne materiały wykorzystywane do produkcji łóżeczek można nazwać ekologicznymi, ich użycie zapewni dobrą cyrkulację powietrza, co wpłynie z pewnością na jakość snu dziecka. Kosze Mojżesza to jednak rozwiązanie chwilowe – jego rozmiary nie będą odpowiadały potrzebom malucha. Ze względu na dodatkowe koszty, wiążące się z zakupem kosza, część rodziców decyduje się wykorzystać gondolę wózka jako tego rodzaju mini-łóżeczko.

 

Łóżeczka turystyczne nie tylko w podróży

O zaletach tego rodzaju zakupu nie trzeba przekonywać rodziców, który decydują się na podróże z maluchem. Łóżeczko turystyczne jest lekkie, wykonane z materiału i łatwe do złożenia i rozłożenia w dowolnym miejscu. Często tego rodzaju modele posiadają szereg przydatnych funkcji - otwierane boki, wbudowane przewijaki, kieszenie, lampki, regulacja dna łóżka. Rodzice niejednokrotnie decydują, że zalety te pozwalają na uczynienie z łóżeczka turystycznego codziennego miejsca do spania. Przeciwnicy tego rozwiązania zwracają uwagę na fakt, iż jego konstrukcja jest o wiele mniej stabilna niż w przypadku innych rodzajów łóżeczek.

 

Dorastanie dziecka z pewnością wymusi takie przearanżowanie domowej przestrzeni, by znalazło się w niej miejsce na większe łóżko, na początku jednak rodzice mogą zdecydować się na model o mniejszych gabarytach. Niezależnie od wyboru rodzaju łóżeczka podstawą zdrowego snu jest wygodny i wykonany z dobrej jakości materiałów materac.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria