Jakie meble wybrać do kuchni?

Kuchnia obecnie stanowi centrum naszego domu, jest miejsce gdzie spędzamy większość naszego czasu. Dlatego tak ważne jest, aby było to miejsce przytulne, funkcyjne i estetyczne. Kuchnia jest sercem każdego domu, w związku z tym właściwie umeblowanie jej to wielkie wyzwanie. Pamiętajmy także, że urządzanie kuchni jest to inwestycja na lata, ponieważ każda wymiana blatów, szafek, zmywarki, zlewozmywaka czy lodówki jest bardzo kosztowna oraz kłopotliwa, dlatego lepiej jej unikać. Nie ma też co oszczędzać i urządzić sobie taką kuchnię, która będzie nam dobrze służyć przez długie lata. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak wybrać meble do kuchni. Zapraszam do lektury!

Blat do kuchni – jaki wybrać?
Zanim zdecydujemy się na kupno blatu kuchennego to powinniśmy pamiętać, że jest to mebel na którym codziennie przyrządzamy różnego rodzaju potrawy, dlatego jest on najbardziej narażony na takie uszkodzenia jak zarysowania, wilgoć czy wysoka temperatura. Na szczęście we współczesnych czasach w sklepach mamy bardzo duży wybór blatów kuchennych, dlatego bez problemy znajdziemy i dobierzemy sobie blat, który będzie pasował swoim stylem i wyglądem do naszej kuchni. Jest naprawdę bardzo duży wybór wszelkich blatów, a wybór zależy wyłącznie od naszych estetycznych oraz praktycznych oczekiwań. Ważne jednak jest, aby pamiętać stosunku do jakości i postawić na kupno blatu wykonanego z dobrego materiału, nawet jeśli będzie on trochę droższy – pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata. 

Rodzaje blatów kuchennych
Obecnie coraz większą popularnością na rynku cieszą się blaty z płyt drewnopochodnych, ponieważ możemy wybierać tutaj spośród wielu ciekawych wzorów – a wszystkie blaty są w naprawdę dobrej cenie. Możemy wybierać wśród płyt, które swoim wyglądem będą przypominać kamień, metal albo drewno. Jeśli się dobrze rozejrzymy to znajdziemy nawet takie, które naśladują swoje pierwowzoru nawet strukturą i prezentują się rewelacyjne! Oczywiście nic nie jest za darmo, ponieważ tak dokładnie odwzorowane płyty zwykle są również o wiele droższe. Tego rodzaju blaty mają zwykle około 36 milimetrów grubości oraz składają się z dwóch płyt o grubości 18 milimetrów, pomiędzy którymi przymocowane są elementy, które mają za zadanie wzmacniać cała konstrukcję. Czasami w sklepach możemy także znaleźć grubsze blaty, które mają nawet 75 milimetrów grubości. Jeśli zaś chodzi o długość to takie blaty mogą sięgać aż do 4 metrów, a ich cena jest wyższa od tych standardowych.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria