Jak urządzić swoją kuchnię?

Dawniej kuchnie były miejscem, w którym gromadziła się cała rodzina przy starym, kuchennym piecu, aby się ogrzać i zjeść wspólnie razem przygotowany posiłek. W ten sposób umacniały się więzy rodzinne oraz zwyczaje i tradycje. Wspólny posiłek to bardzo ważny element życia i obecnie nie liczny moment kiedy znajdujemy czas, aby zobaczyć się z drugą osobą, spędzić z nią czas, porozmawiać przy obiedzie. To samo tyczy się gotowania, które staje się coraz bardziej popularne – chyba nie ma nic bardziej integrującego i zachęcającego do wspólnego spędzania czasu jak wspólne gotowanie. Dlatego jeśli już zabieramy się za urządzania takiego miejsca, jakim jest kuchnia zróbmy to z głową i z sercem. Postarajmy się wybrać do tego pomieszczenia wszystko to, co nada mu odpowiedni klimat i charakter, a także sprawi, że będziemy chętnie spędzać tam czas. Nie zapominajmy jednak, że jest to inwestycja na lata, dlatego nie ma sensu na tym zbytnio oszczędzać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, w jaki sposób należy urządzać swoją kuchnię. Zapraszam do lektury!

Czym się kierować przy wyborze mebli?
Przede wszystkim wybór mebli do kuchni powinien bazować na podstawie kilku czynników. Po pierwsze musimy się zastanowić nad materiałem, z którego będą wykonane nasze meble. Mamy tutaj do wyboru naturalne drewno oraz wszelkiego rodzaju płyty (na przykład mdf lub wiórowe), które są powlekane okleina (tutaj mamy do wyboru lakier, folia, laminat lub fornir). W przypadku naturalnego drewna korpusy fronty zrobione są z cenniejszych oraz efektowniejszych elementów, natomiast korpusy wykonane są z cieńszych i tańszych fragmentów, 

Jaki wybrać kolor mebli?
Gdy już wybierzemy tworzywo do naszych szafek, pora zdecydować się na jakiś kolor. Trzeba przyznać, że obecnie w sklepach mamy naprawdę duży wybór jeśli chodzi o kolory, możemy wybierać od zimnych monochromatycznych barw aż po ciepłe i przyjemne tony jasnych pasteli. Warto zastanowić się także nad delikatnym przejściami pomiędzy tonami kolorów mebli albo zastosować efekt kontrastów – na pewno będzie to bardzo efektowne. Poza kolorem musimy również pamiętać o tym, aby dobrać i dopasować do siebie odpowiednie rozmiary oraz typy szafek, które będą częścią naszych mebli kuchennych. Obecnie w sklepach mamy naprawdę duży wybór jeśli chodzi o wysokość i szerokość korpusów produkowanych w systemach modułowych – także będziemy mieli w czym przebierać. Zazwyczaj w kuchniach montujemy szafki na dwóch poziomach, możemy je podzielić na te zawieszane u góry i na te dolne. Jeśli zależy nam na połączenie stylu nowatorskiego oraz klasycznego to warto zastanowić się nad zabudową wysoką. 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria