Szukasz projektu domu na wąską działkę? Oto kilka interesujących propozycji

Szukając projektu domu często musimy konfrontować nasze marzenia, upodobania i plany z realiami. Przede wszystkim z tym, jaką działką dysponujemy. Nie chodzi tylko o jej wielkość, choć to istotny parametr, ale też o kształt. Zdarza się, że działka budowlana ma stosunkowo dużą powierzchnię, ale też nietypowy kształt, na przykład jest bardzo wąska. Budowanie domu na wąskiej działce to spore wyzwanie. Nie tylko dlatego, że może to oznaczać konieczność ograniczenia przestrzeni użytkowej – warto też pamiętać, że działki nie możemy często wykorzystać w całości, bo obowiązują nas przepisy dotyczące na przykład odległości od sąsiadujących budynków. A próby adaptacji projektów do tak trudnych warunków często kończą się niepowodzeniem. Dlatego jeśli dysponujemy mało korzystną powierzchnią do zabudowy, musimy poszukać projektu stworzonego specjalnie z myślą o wąskich działkach. W ofercie biura architektonicznego KB Projekt znajdziemy sporo interesujących projektów domów, które możemy wybudować nawet na działce, która ma zaledwie dwanaście metrów szerokości. Co ważne, dzięki temu, że projekt tworzony jest z myślą o tego typu przestrzeniach, jest on w pełni funkcjonalny a przy tym nie brakuje mu walorów estetycznych.

Jeśli więc dysponujesz wąską działką budowlaną, sprawdź projekty domów od biura KB Projekt.

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN to niewielki dom, który ma zaledwie dziewięćdziesiąt jeden metrów kwadratowych. Zaprojektowany jest na planie prostokąta o wymiarach 8 na 10 z dwuspadowym dachem. Minimalne wymiary, jakie musi mieć działka, by skorzystać z tego projektu to 18,00 m x 17,60 m.

Klasyczna, prosta bryła jest ponadczasowa. Co ważne, dom ten zaprojektowano tak, by na dachu można było zamontować panele słoneczne, więc dom ten nie będzie drogi w eksploatacji. To idealne rozwiązanie dla niedużej rodziny lub pary. Dzięki przemyślanemu projektowi wnętrze zorganizowane jest w sposób funkcjonalny. Na parterze poza otwartą przestrzenia pełniącą funkcję salonu, jadalni i kuchni znajduje się czternastometrowy pokój do wykorzystania jako sypialnia, gabinet lub pracownia. Antresola ma powierzchnie ponad dwudziestu metrów. Można tam zorganizować obszerną sypialnię. Jest to więc idealny dom dla pary, która chce cieszyć się urokami domu jednorodzinnego przy niewielkich kosztach inwestycji. Projekt ten może też być wykorzystany jako domek rekreacyjny.

Projekt domu MIŁACZYN to propozycja dla tych, którym zależy na niskich kosztach budowy bez rezygnacji z funkcjonalności i dobrego wyglądu budynku. Doś wąski dom z poddaszem, kryty dwuspadowym dachem wygląda lekko i nowocześnie. W środku znajdziemy funkcjonalnie rozplanowany układ pomieszczeń. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym oraz dwa osobne pokoje. Na poddaszu znajduje się natomiast antresola oraz pokój znakomicie nadający się na dużą sypialnię. Taki podział pomieszczeń pozwala na bardzo różne zaaranżowanie przestrzeni i dopasowanie układu w domu do zmieniających się potrzeb rodziny. Wiele zmian można też wprowadzić na etapie opracowywania projektu, w tym na przykład zmiana liczby okien czy układ ścian wewnętrznych. Warto jednak pamiętać, że każdy projekt to pewien zamysł architekta i nadmiar zmian może naruszyć harmonię całości. Dlatego jeśli wydaje nam się, że potrzebujemy wprowadzić liczne modyfikacje, lepiej po prostu poszukać projektu, który lepiej będzie pasował do naszych potrzeb i oczekiwań.

Projekt domu ŻURAWKA to dowód na to, że nawet na wąskiej działce można umieścić dość spory dom. Prezentowany projekt to dom o powierzchni ponad dwustu metrów kwadratowych, co czyni go atrakcyjną ofertą nawet dla większej rodziny, a także dla osób, które po prostu lubią większe przestrzenie w domu. Parter oraz użytkowe poddasze są funkcjonalnie zaprojektowane, tak by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Na dolnym poziomie znajduje się część dzienna – to otwarta przestrzeń obszernym salonem i wydzielonym aneksem kuchennym. Na poddaszu znajdują się cztery przestronne pokoje i spora łazienka – możemy tu wygodnie zaaranżować prywatną część domu. Najmniejszy, czternastometrowy pokój może być użytkowany także jako sypialnia gościnna lub gabinet, jeśli nie potrzebujemy go w funkcji sypialni podstawowej.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria