Projekty domów do 120 m2

Jedną z najważniejszych decyzji w życiu jest wybór miejsca zamieszkania. I nie chodzi tu tylko o rejon geograficzny, lecz przede wszystkim o to, czy postanowimy zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Ceny nieruchomości w budownictwie wielorodzinnym są obecnie bardzo wysokie. Od kilku lat obserwuje się wzrost cen mieszkań, zwłaszcza w dużych miastach. Z tego powodu koszt wybudowania domu stał się obecnie równy (a nawet niższy) niż zakup gotowego mieszkania. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że duże miasta stają się coraz bardziej przeludnione, budowa domu wydaje się bardzo dobrą alternatywą. Decydując się na dom jednorodzinny powinniśmy na samym początku wybrać interesujący nas projekt architektoniczny. Ważne jest, by dom z jednej strony po prostu nam się podobał, a z drugiej by był dostosowany do naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności. Wśród projektów znajdujących się w katalogach pracowni architektonicznych znajdziemy całą masę różnorodnych opcji. Duża grupa inwestorów interesuje się zwłaszcza domami o powierzchni do 120 m2. Takie domy idealnie nadają się dla małej lub średniej wielkości rodziny. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

120 m2 – dom czy mieszkanie?
Powierzchnia 120 m2 to idealna przestrzeń do zagospodarowania dla rodziny z dziećmi. Jeśli myślimy o zakupie tak dużego mieszkania w mieście musimy przygotować się na naprawdę spory wydatek. Cena tak dużego mieszkania może znacznie przewyższać koszt wybudowania domu, dlatego bardzo kuszącą alternatywą może być właśnie dom jednorodzinny – zwłaszcza, jeśli dysponujemy własną działką. Ceny działek w dużej mierze uzależnione są od lokalizacji, dlatego jeżeli tylko trochę poszukamy, możemy natrafić na naprawdę korzystną ofertę. Dom wolnostojący daje o wiele większe możliwości aranżacyjne niż mieszkanie w bloku. Mieszkanie w domu, w otoczeniu przyrody, to też zupełnie inny komfort życia. Projekty domów do 120 m2 są tak przemyślane, by optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Projekty domów do 120 m2 – domy parterowe
W kategorii projektów domów do 120 m2 znajdziemy między innymi domy parterowe. Takie domy z pewnością zainteresują osoby młode, ponieważ mają bardzo nowoczesny wygląd. Koszt takiej inwestycji jest znacznie mniejszy niż w przypadku budynku z kilkoma kondygnacjami, co stanowi duży plus zwłaszcza dla inwestorów o ograniczonym budżecie. Najprostsze projekty dotyczą domu parterowego bez poddasza, bez podpiwniczenia i bez garażu. Atutem jest w tym przypadku nie tylko cena, lecz także szybki czas realizacji.

Projekty domów do 120 m2 – domy parterowe z poddaszem
Inwestorzy, którym zależy na względach praktycznych, powinni zwrócić uwagę na projekty domów do 120 m2 z poddaszem. Ich zaletą jest bardzo ciekawa architektura. Dzięki dodatkowej kondygnacji można przy tym znacznie powiększyć przestrzeń użytkową i mieszkalną. Dom z poddaszem świetnie sprawdzi się w przypadku małych działek oraz tych o nieregularnych rozmiarach.

Projekty domów do 120 m2 – domy z garażem i podpiwniczeniem
Jednymi z najbardziej funkcjonalnych domów jednorodzinnych są domy z garażem i piwnicą. Dodatkowa przestrzeń gospodarcza to świetne miejsce do przechowywania. Część podpiwniczenia można przy tym zaaranżować jako pomieszczenie rekreacyjne – tworząc w niej na przykład saunę czy siłownię. Dzięki wkomponowaniu garażu w bryłę budynku możemy oszczędzić dużo miejsca na działce. Wśród propozycji znajdziemy zarówno projekty domów do 120 m2 z garażem jednostanowiskowym, jak i te z garażem na dwa średniej wielkości samochody.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria