Jakie oświetlenie wybrać do małej kuchni?

Wbrew pozorom umeblowanie małej kuchni to nie tragedia, a jedynie spore wyzwanie, któremu musimy sprostać. Wystarczy abyśmy mieli przygotowani odpowiedni i dobrze wykonany plan aranżacyjny, a nasza kuchnia może stać się jedną z bardziej atrakcyjnych. Pamiętajmy o tym, że w przypadku małej kuchni oświetlenie może nam albo zaszkodzić i sprawić, że nasze pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze – albo bardzo pomóc i optycznie powiększyć naszą kuchnię. To od nas zależy czy nasza kuchnia stanie się prawdziwym sercem domu, czy będzie wyglądała elegancko, estetycznie oraz funkcjonalnie. Zamiast więc narzekać i martwić się małymi rozmiarami swojej kuchni warto dłużej zastanowić się nad tym jak urządzić oraz odpowiednio oświetlić to pomieszczenie, aby je optycznie powiększyć oraz nadać mu odpowiedniego charakteru oraz wyrazu. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak najlepiej wybrać oświetlenie do małej kuchni. Zapraszam do lektury!

Mała kuchnia, a lampy wiszące
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że w trakcie kompletowania oświetlenia do kuchni to bardzo duże znaczenie będą mieć tutaj lampy sufitowe oraz wiszące. Chodzi oto, że ich tłumna obecność daje nam rzęsiste oświetlenie na niedużej przestrzeni w naszej małej kuchni. Oczywiście wybór konkretnych modeli jest zależny od naszego stylu oraz aranżacji, którą przygotowaliśmy dla swojego pomieszczenia. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby bardziej niż na dekoracje postawić tutaj na funkcjonalność naszych lamp, ponieważ jeśli lampa będzie robiła tylko za ozdobę to w praktyce może się okazać, że nie daje ona nam wcale światła, a jedynie zabiera niezbędną przestrzeń i optycznie zmniejsza naszą kuchnię. Dlatego lepiej darować sobie wielką ekstrawagancję i pozwolić sobie na klasyczne, ale dobre oświetlenie. Oczywiście mamy także szeroki wybór nowoczesnych modeli lamp wiszących, pomimo pewnych ograniczeń optyczno-przestrzennych, których powinniśmy być od samego początku świadomi. Na szczęście jednak obecnie producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowszych i ciekawszych modeli lamp, także na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie, co będzie odpowiadało jego oczekiwaniom.

Mała kuchnia, a lampy halogenowe
Lampy halogenowe to doskonałe rozwiązanie dla małej kuchni. Oczywiście dobrze by było, aby współgrały one także z lampami sufitowymi i były ich dopełnieniem. Tutaj także mamy do wyboru szereg różnych rozwiązań, ale ostatecznie wszystko i tak będzie uzależnione od naszej własnej koncepcji.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria