Projekty domów do 80 m2

Dom do 80 m2 to kusząca propozycja dla wszystkich marzących o połączeniu praktyczności z wygodą. Takie domy są wybierane zwłaszcza przez osoby, które poszukują alternatywy dla mieszkania w bloku. Pracownie architektoniczne mają w swoich katalogach bardzo duży wybór różnych typów domów do 80 m2. Wiele osób uważa, że dom o powierzchni nieprzekraczającej 80 m2 jest zbyt mały. Jednak mały nie znaczy ciasny – zwłaszcza, że domy do 80 m2 dają nam właściwie nieograniczoną możliwość aranżacyjną. Dzięki temu nawet w niewielkim domu możemy stworzyć w pełni komfortową i przytulną przestrzeń.

Dom czy blok? Zdecydowanie dom!
Wiele osób uważa, że mieszkanie w mieście jest praktyczniejsze. Łatwy dostęp do komunikacji, sklepy dosłownie na wyciągnięcie ręki, możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, a przede wszystkim większe szanse na znalezienie dobrej pracy – to tylko niektóre z argumentów powtarzanych przez zwolenników mieszkania w mieście. Jednak pamiętajmy, że mieszkanie w mieście to również wiele ograniczeń. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie miasta są coraz bardziej zatłoczone. Decyzja o zamieszkaniu w mieście wiąże się najczęściej z wyborem mieszkania w bloku. Mieszkania, zwłaszcza te w największych aglomeracjach, są obecnie bardzo drogie, i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Obecnie zakup mieszkania w dobrej lokalizacji to koszt często przewyższający nawet kupno działki i budowę domu. Jednak względy ekonomiczne to nie wszystko. Co prawda w mieście mamy szybki i łatwy dostęp do wielu udogodnień (przychodnie zdrowia, szkoły, galerie handlowe), lecz istnieje także druga strona medalu. W związku z tym, że przez wiele lat nieprzerwanie trwała migracja ludzi ze wsi do miast, miasta są obecnie tak przeludnione, że tłumy spotyka się praktycznie wszędzie. Miasto to także szybsze życie i ogromna ilość bodźców, które są codziennie rejestrowane przez nasz coraz bardziej obciążony mózg. Taka sytuacja może doprowadzić w najlepszym razie do zwykłego zmęczenia, a w najgorszym do problemów ze zdrowiem. Dlatego jeśli marzy nam się prawdziwy odpoczynek w spokojnej okolicy, zdecydowanie wybierzmy dom. Własny dom daje nam niezwykłą możliwość bycia blisko natury – na co w mieście nie mamy co liczyć. Pamiętajmy, że żaden balkon czy taras na ostatnim piętrze nie da nam tego, co przydomowy, nawet nieduży, ogródek.

Zalety domów do 80 m2
Istnieje wiele argumentów przemawiających na korzyść małych domów. Wśród nich wymienić można między innymi:
• niski koszt realizacji inwestycji,
• szybkie przeprowadzenie prac budowlanych,
• możliwość budowy na niewielkiej działce,
• niższe koszty aranżacji,
• niskie koszty eksploatacyjne.

Projekty domów do 80 m2
Projektanci dbają o to, by oferty biur architektonicznych były jak najbardziej różnorodne. Z tego względu również w przypadku domów do 80 m2 mamy bardzo dużo możliwości. Jeśli zależy nam na względach praktycznych i optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, warto skorzystać z projektu domu do 80 m2 z podpiwniczeniem. Jeśli planujemy powiększenie rodziny lub częste wizyty gości, interesującą opcją może stanowić projekt domu do 80 m2 z poddaszem użytkowym/mieszkalnym. Jeżeli nasza działka ma niestandardowe wymiary (na przykład jest bardzo wąska), a jednocześnie marzymy o bezpiecznym miejscu dla naszego samochodu, koniecznie zainteresujmy się projektami domów do 80 m2 z garażem w bryle budynku. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje estetyczne, możemy wybrać projekt spełniający nasze oczekiwania również pod względem wizualnym.

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria