Oświetlenie do małej kuchni – jakie wybrać?

Obecnie większość kuchni w blokach mieszkalnych niestety nie należy do dużych, ale to jednak wcale nie oznacza, że są gorsze. Małe kuchnie też mają swoje plusy, są praktyczne, funkcyjne oraz jeśli je odpowiednio urządzimy to mogą być całkiem ładne. Bardzo dużą rolę odgrywa w tym przypadku przede wszystkim dobre oświetlenie, ponieważ pozwoli nam ono optycznie powiększyć naszą kuchnię i sprawić, aby wyglądała one estetycznie oraz przytulnie. Aby nasza nieduża kuchnia była funkcjonalna oraz elegancka to musimy ją wcześniej odpowiednio zaprojektować oraz urządzić. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego w jaki sposób powinno się oświetlać małą kuchnię. Zapraszam do lektury! 

Mała kuchnia, a punktowe oświetlenie
Urządzając niedużą kuchnię warto zastanowić się nad punktowym oświetleniem w postaci lamp halogenowych, które pomimo iż nie mają ogromnej mocy to są w stanie doskonale oświetlić nam najważniejsze elementy naszej kuchni. Trzeba przyznać, że największym atutem halogenów jest to, że ich mała obudowa zmieście się nawet pod krawędzią wiszących szafek, zapewniając doskonałe źródło światła - tego rodzaju punktowe oświetlenie możemy zamontować niemalże w każdym, wybranym przez nas miejscu. Między innymi właśnie dlatego halogeny są idealnym typem oświetlenia do małych kuchni w mieszkaniach w bloku, ponieważ zazwyczaj w tego rodzaju pomieszczeniach wieszamy bardzo dużo wiszących szafek, które są doskonałą bazą do tego, aby instalować na nich oświetlenie halogenowe. Poza tym lampy halogenowe bardzo dobrze pasują również do nowoczesnych wnętrz, gdzie możemy umieścić je w podwieszanym suficie. Dzięki temu oszczędzamy więcej miejsca w naszej kuchni i nie musimy się martwić jeśli wisząca lampa nie pasuje do wystroju naszego pomieszczenia – wtedy po prostu inwestujemy w podwieszony sufit oraz dyskretne lampy halogenowe. 

Małe kuchnia, a funkcjonalność i estetyka oświetlenia
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że lampy w kuchni mają za zadanie przede wszystkim być funkcyjne, ale bardzo ważne jest również to, aby dobrze się one prezentowały. Lampy jest to także element dekoracyjny, dlatego powinniśmy przyłożyć trochę więcej uwagi do ich kupna. Niestety, ale nawet najlepiej wykonana kuchnia na wymiar może stracić na wyglądzie, jeśli zawiesimy w niej źle dopasowaną lampę lub lampki. Tutaj należy przywiązać więcej uwagi do kupna lampy wiszącej oraz reflektorom. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby zachować spójność i stylistykę – ważne, aby kolor oraz rodzaj lamp w naszej kuchni nie gryzł się z kolorem oraz materiałem, z którego wykonane są meble. 

O serwisie

Wskazówki dotyczące montażu instalacji elektrycznych  w domach, ale i w budynkach użytku publicznego takich jak szkoły czy szpitale. 

Kontakt

ul. Kopernika 28, Kraków

802 658 412

kontakt@kongres-sep.pl

Galeria